reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mavic Air

Boyutuyla dengeleri değiştirecek “DJI Mavic Air” tanıtıldı; işte tüm detaylar [Video]

Drone pazarının lider ismi DJI, New York’da devam eden etkinliği kapsamında beklenen drone modeli Mavic Air‘i tanıttı. Eğlenceyi yeni bir seviyeye taşıyan drone’un detaylarına gelin yakından bakalım.

İlk sızıntısı dün yapılan yeni DJI Mavic Air, drone dünyasını değiştiren Mavic Pro‘dan çok daha ufak bir gövde yapısına sahip. Neredeyse bir akıllı telefon kadar olan drone, “kalite ile taşınabilirlik” noktasında yeni bir denge kuruyor. Aerodinamik açıdan özel olarak tasarlanan ve soğutma boşluklarına sahip olan drone, 4 km menzil içerisinde kontrol edilebiliyor. Teknik olarak 12 megapiksel çözünürlükte 1/2.3 inç CMOS sensörlü bir 24mm F/2.8 kamera üzerine kurulan drone, 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebiliyor.

Çözünürlük 720P’ye çekildiği zamansa saniyede 120 kare video çekebilen ürün, bu sayede havada yavaş çekim dönemini herkesin ulaşabileceği seviyeye getiriyor. Kamerasıyla üç eksende görüntü sabitleme yapabilen Air, oldukça stabil görüntüler ortaya koyabiliyor ve optik sensörleriyle (Ön, alt ve arkada yer alan) çevresini görerek kazalardan kaçınabiliyor. Yeni geliştirilen uçuş sistemleriyle en akıllı Mavic olarak tanıtılan Air, yeni APAS sistemiyle ise karşına çıkan objelerin etrafından geçebiliyor. Tam dolu pille 21 dakika boyunca havada kalabildiği belirtilen Air, görsel konumlandırma sistemiyle iç mekanda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Hayranlık uyandıran drone, spor modunda saatte 68 km hıza çıkabiliyor.

DJI Mavic Air
DJI Mavic Air
DJI Mavic Air
DJI Mavic Air

Siyah, kırmızı ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunan hava aracı, yeni tasarlanan kompakt kontrolcü, akıllı telefon ya da Spark modeli gibi el hareketleriyle kontrol edilebiliyor. Gökyüzünde dahili olarak 32 megapiksel panorama fotoğraflar çekebildiği belirtilen drone, DJI Goggles desteğine de sahip. 8 GB dahili hafızasıyla sık sık microSD kartı unutanları / kaybedenleri memnun edecek teknoloji harikası, yazılımsal özellikleriyle belirlenen kişileri havadan etkili şekilde takip edebiliyor.

Havadan görüntülemenin yeni adı “DJI Mavic Air”

Sunduklarıyla havadan görüntüleme konusuaa yeni bir soluk getirecek drone, 799 dolar fiyat etiketiye önümüzdeki hafta satışa çıkıyor. Ürünün birçok özel uçuş ekstrasına sahip 999 dolarlık bir versiyonu da burada satışa çıkmış durumda. Yeni drone almak isteyenlerin bir numaralı tercihi olacağını düşündüğümüzü Air’i siz nasıl buldunuz?

Video