reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine drone

DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine drone modelleri sızdırıldı

Yakında resmi olarak lanse edilecek DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine drone modelleri sızdırıldı. Drone’ların detayları dikkat çekti.

DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine, 5 Kasım tarihinde resmi olarak lanse edilecekler. Ancak Roland Quant modellerin sürprizini şimdiden kaçırmayı başardı.

Diğer Mavic drone’lardan çok da farklı olmayan bir tasarımları bulunan Mavic 3 serisi, katlanabilir yapıdalar ve böylelikle rahat taşınabiliyorlar. 20 megapiksel Hasselblad imzalı sensör / kamera sistemine sahip olan ürünlerden “Cine”, farkını Apple ProRes 422 HQ format desteği ile koyuyor. Normal Mavic 3 modelinde ProRes yer almıyor.

4K video (Cine versiyon 4K’da 120 FPS’e çıkabiliyor) yayında yüksek çözünürlükte fotoğraf da çekebilen modellerde, ikinci bir kamera da bulunuyor. Bu 12 megapiksel kameranın zoom için olduğu aktarılıyor.

Cine modele 1 TB’lık dahili depolama, normal versiyona ise sadece 8 GB’lık depolama koyan DJI, 900 gramlık modellerin 46 dakikaya kadar havada kalabildiği aktarıyor.

Tam fiyatları verilmeyen drone’lar, pazarda çok dikkat çekebilecek gibi görünmüyor. Drone’ların kullanımı ve genel popülerliği 2 sene öncesine oranla çok düşmüş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Action 2 modeli de aktif olarak yolda 

Osmo Action, hatırlarsınız GoPro’nun Hero serisi kameraları ile benzer bir gövde üzerine kuruluyordu. 27 Ekim tarihinde tanıtılacak DJI Action 2 ise GoPro Hero Session benzeri ufak bir gövdeye sahip.

Daha önce de söylediğimiz gibi bu ufak tasarımın daha fazla kişiye hitap edeceğini düşünen DJI, eski popülerliğinden uzak aksiyon kamerası pazarında yeni bir deneme yapmaya hazırlanıyor. 56 gramlık bir ağırlığı bulunan yeni ürün, yapılan sızıntıya göre 1/1,7 inç CMOS sensöre ve F2.8 diyafram değerine sahip bir lense sahip.

4K çözünürlükte 120 fps video çekebileceği aktarılan kamera, 240 fps seviyesine 1080P çözünürlükte çıkabiliyor. 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar da çekebilecek yeni DJI Action 2, elektronik görüntü sabitleme yapabiliyor ve 100-6.400 ISO aralığını aktif olarak kullanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aksiyon kamerası, normalde 70 dakika, özel güç modülüyle ise 180 dakika boyunca video kaydı yapabiliyor. Modüler yapıda görev yapan ürün için sunulan modüller arasında ufak bir dokunmatik ekran da yer alıyor. Bu ekranda 4’lü mikrofon sistemi de bulunuyor. Model için hepsine ek olarak bir boyun askı aparatı da bulunuyor.

Hazne ile 60 metre, normalde ise 10 metre derine kadar inebilen Osmo 2 için henüz fiyat belli olmuş değil. Ancak rakamın çok yüksek olması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti