reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia View VR

Telefon merkezli Sony Xperia View VR başlık modeli tanıtıldı

Firmanın kendi geliştirdiği telefonları merkeze alan Sony Xperia View VR başlık modeli tanıtıldı. İşte model için öne çıkan detaylar;

Sony Xperia View VR başlık modeli, tam olarak Türkiye’de satılmayan Xperia 1 III ve Xperia 1 II akıllı telefon modelleri için tasarlanmış. Bu modelleri ön kısmına alarak kişilerin karşısına özel optikler ile devasa 4K ekran getiren ürün, aktarıldığı kadarıyla içerik bulunabilirse 8K HDR VR video oynatma yeteneğine sahip.

Aktarıldığı kadarıyla 120 derecelik bir görüş açısı sunan ürün, yapısı gereği oldukça hafif ve gösterildiği üzere oldukça kolay şekilde kullanılabiliyor. VR yani sanal gerçeklik deneyimi için özel bir uygulaması olan ve buradan VR’a özel kullanışlı bir arayüz sunan model, açıklamaya göre ilk olarak Japonya’da 260 dolardan satışa çıkıyor. Modelin çok fazla satması hiç olası görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün esas Sony Xperia View VR değil Xperia Pro-I telefon modeli ses getirdi

Özellikle kameralarını hatırlamak adına Xperia Pro-1, arkasında yansıma önleyici Zeiss T* kaplamalı Zeiss optikler bulunuyor ve tam olarak f/2.0-4.0 değişken diyaframlı ve OIS destekli 12 megapiksel ana geniş açı kamera + F/2.4 diyaframlı ve OIS’li 50 megapiksel 2x optik zoom getiren telefoto kamera + F/2.2 diyaframlı 12 megapiksel ultra geniş açı kamera + 0,3 megapiksel 3D ToF sensörü bir araya geliyor.

Burada şovun yıldızı f/2.0-4.0 değişken diyaframlı ve OIS destekli 12 megapiksel ana geniş açı kamera oluyor. Çünkü bu kameranın arkasında tam 1 inç boyutunda Exmor RS sensör yer alıyor. Yerleşik DRAM’e sahip bu büyük sensör, 315 noktalı PDAF / otomatik netleme ile göze odaklanarak (Hem insan hem hayvan) harika çekimler yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit