reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Pro-1

Kamerada çok iddialı Sony Xperia Pro-1 için dev sızıntı yapıldı

Akıllı telefon pazarının geride kalan isimlerinden Sony, çok yakında yeni bir telefon tanıtacak. İşte bu model Sony Xperia Pro-1 olabilir.

26 Ekim tarihinde tanıtılacak yeni Xperia akıllı telefon, son sızıntıya göre kamerada çok iddialı geliyor ve Sony Xperia Pro-1 adını taşıyor. Model için Sony Xperia Alpha adı da geçiyor ancak Xperia Pro-1 daha olası duruyor.

Sony, bu model için geçtiğimiz hafta bir video yayınlamış ve video üzerinden önemli sinyaller vermişti. Örneğin videodan yolda olan telefonun bir fiziksel deklanşör butonuna sahip olacağını öğrendik.

Model için “oyunu değiştirecek” diyen Sony, telefonu bazı içerikler üreticilere de denetmişti ve gelen ilk yorumlar çok olumlu görünüyordu. Burada özellikle Philip Bloom tarafından yapılan yorum dikkat çekmişti.

Video çekimi konusunda YouTube’un en önemli kaynaklarından olan ve profesyonel video kariyeri çok iyi olan tecrübeli isim Philip Bloom, yeni Xperia özelinde “şimdiye kadar kullandığım en iyi akıllı telefon kamerası” yorumunu yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony Xperia Pro-1

Sony Xperia Pro-1 çok ses getirecek ancak maalesef Türkiye’de satılmayacak

Sony Xperia Pro-1, gerçekten spesifik olarak kamera odaklı bir model olarak yolda. Çin merkezli sızıntıya göre kalın bir gövdesi bulunan telefon, arkasında devasa bir ana kamera taşıyor. Bu 1 inç sensörlü kamerada F2.0 ile F4.0 arasında değişken diyafram yer alıyor.

Arkasında ayrıca iki ya da üç adet başka kameralar da taşıyan Xperia Pro-1, vlog çekimler için özel bir ekran aparatına dahi sahip. 21:9 en-boy oranında geniş bir 4K OLED ekranı bulunan ve çerçeveleri kalın tutarak bir ekran çentiği ya da deliği kullanmayan model, özel bağlantı aparatı ile harici mikrofon da taşıyabiliyor ve üst seviye otomatik netleme (Göz takipli) performansıyla geliyor.

Gücünü yüksek ihtimalle Snapdragon 888 Plus işlemciden alacak Sony Xperia Pro-1, kâğıt üzerinde çok dikkat çekiyor ve gerçekten çok pahalı olacak izlenimi oluşturuyor. Bu arada Sony’den bu telefon ile beraber 360 derece 8K HDR gösterebilen bir VR başlık da gelecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit