reklamı kapat

POPÜLER

xperia sony

Sony çok iddialı: yeni Xperia akıllı telefon, kamerada oyunu değiştirecek

Akıllı telefon pazarının geride kalan isimlerinden Sony, ay sonunda yeni bir Xperia akıllı telefon modeli tanıtacak.

Bunu daha önce de söylemiştik. Uzun zamandır ilk defa firmadan tam olarak ne geldiği tam olarak bilinmiyor. 26 Ekim tarihinde tanıtılacak yeni Xperia akıllı telefon, son paylaşıma göre kamerada iddialı geliyor.

Model için heyecanı yukarıdaki video ile artıran Sony, video üzerinden önemli sinyaller veriyor. Örneğin videodan yolda olan telefonun kesin olarak bir fiziksel deklanşör butonuna sahip olacağını öğreniyoruz.

Model için “oyunu değiştirecek” diyen Sony, telefonu şimdiden bazı içerikler üreticilere de denetmiş ve ilk yorumlar çok olumlu görünüyor. Burada özellikle Philip Bloom tarafından yapılan yorum dikkat çekiyor.

Video çekimi konusunda YouTube’un en önemli kaynaklarından olan ve profesyonel video kariyeri çok iyi olan tecrübeli isim Philip Bloom, yeni Xperia özelinde “şimdiye kadar kullandığım en iyi akıllı telefon kamerası” yorumunu yapıyor.

Akıllı telefon pazarında bir türlü öne çıkamayan ve Türkiye’de de telefon satışını uzun zamandır yapmayan Sony, yeni ürünü ile gerçekten büyük merak uyandırmış durumda. Bahsi geçen telefonun 26 Ekim’e kadar saklanıp saklanmayacağını ise beraber göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan en so Sony Xperia 10 III Lite gelmişti

10 III Lite, hatırlamak adına abisi sayılacak 10 III ile depolamanın 128 GB seviyesinden 64 GB seviyesine inmesi ve FM Radyo’nun kaldırılmasıyla ayrışıyordu.

Orta seviyede yer alan telefon, 6 inç FHD+ OLED 60 Hz HDR 21:9 ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 690 işlemciden ve 6 GB RAM’den alan 10 III Lite, microSD yuvasına sahip.

30W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pili olan telefon, önünde 8 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise üç farklı kamera bir araya geliyor. Burada tam olarak 12 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telefoto kameralar kullanılıyor.

5G desteği olan, 3,5 mm kulaklık girişi taşıyan ve parmak izi yanda bulunan 10 III Lite, suya karşı da dayanıklı bir seçenek olarak dört farklı renk seçeneğiyle gelmişti.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit