reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 10 III Lite

Sony ve Meizu arasında Xperia odaklı sürpriz bir ortaklık kuruldu

Akıllı telefon pazarının geride kalan isimlerinden Sony, bugün sürpriz bir adım attı ve Xperia odaklı olarak Meizu ortaklığı duyurdu.

Akıllı telefon pazarının önemli sayılacak isimlerinden Sony ve Meizu, Çin pazarı için Xperia telefonlar odağında ortaklık kurdu. Bu ortaklığın arkasında, Sony’nin telefon özelinde Çin pazarındaki payını artırmak istemesi yer alıyor.

İki isim arasında kurulan stratejik ortaklık kapsamında Sony Xperia 1 III modeline Çin merkezli olarak Meizu’nun Flyme Android arayüzünden bazı uygulamalar yüklenecek. Bu durum aynı zamanda gelecek yeni Xperia modellerini de kapsayacak.

Bazı Meizu servislerini de kendi telefonlarına aktaracağı söylenen Sony, bu sayede Çin pazarında daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor ve ancak bunun nasıl sonuç vereceği şimdilik bilinmiyor. Uzmanlar ve bölgede yaşayanlar bunun büyük fark yaratmasını beklemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, 26 Ekim tarihinde yeni bir Xperia tanıtacak

Ve halen uzun zamandır ilk defa firmadan tam olarak ne geldiği bilinmiyor. Evet, Xperia markasından dolayı bir akıllı telefon geldiği kesin ancak bu cihaz hakkında şimdilik hiçbir bir bilgi bulunmuyor.

Qualcomm, Snapdragon 888 Plus üstüne henüz bir üst seviye işlemci tanıtmadığı için 26 Ekim tarihinde tanıtılacak bu yeni Xperia’nın bir amiral gemisi olması pek beklenmiyor. Ancak yine de karşımıza Snapdragon 888 ya da Snapdragon 888 Plus’lı bir amiral gemisinin çıkma ihtimali bulunuyor.

Akıllı telefon pazarında bir türlü öne çıkamayan ve Türkiye’de de telefon satışını uzun zamandır yapmayan Sony, yeni ürünü ile büyük merak uyandırmış durumda. Bahsi geçen telefonun 26 Ekim’e kadar saklanıp saklanmayacağını ise beraber göreceğiz.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit