reklamı kapat

POPÜLER

HomePod mini Apple

Apple, HomePod tarafında öne çıkmak için eski çalışanına güvendi

Teknoloji devi Apple, çok geride kaldığı HomePod tarafında öne çıkmak için eski çalışanına güvendi. Önemli bir adım geldi.

Apple’da 2012 ile 2016 yılları arasında çalışan Afrooz Family, Apple’a geri dönüyor. Family, firma tarafından HomePod yazılım takımının başına getirilmiş durumda.

Teknoloji devi biliyorsunuz akıllı hoparlör pazarında HomePod modelleriyle hiç öne çıkamıyor. Bu açıdan Afrooz Family’den beklenen bunu değiştirmek ve HomePod modellerini rakipler ile daha rekabet edebilir hale getirmek.

Bunun arkasında da gerçek anlamda yazılım yer alıyor. Çünkü HomePod’ların donanımları gerçekten çok iyiler. Onları geri plana iten, rakiplerinde olup kendilerinde olmayan akıllı özellikler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple adımıyla ses getiren Afrooz Family, daha önce Cell Alpha ile gündeme gelmişti

Apple bünyesinde tam 22 yılı boyunca görev yapan Christopher Stringer, kurduğu Syng şirketi ile Cell Alpha isimli bir hoparlör tanıtmıştı. Bu şirketin arkasında kurucu ortak olarak Afrooz Family de yer alıyordu.

Hatırlamak adına tasarımsal olarak oldukça farklı görünen ve ilk bakışta bir 360 derecelik kamera gibi de duran ürün, tam 1.799 dolardan başlıyordu. Fiyat özel stand ile beraber tam 1.969 dolara kadar çıkıyor.

Konumlandırıldığı yerde kendisine baktırmayı bilecek Cell Alpha, üstte ve altta birer adet woofer barındırıyor. Orta kısmında ise 3 farklı tweeter bir araya geliyor. Bu tasarımı sayesinde birçok benzeri gibi 360 derece çevresel ses sunabilen Cell Alpha, kurulan altyapı ile oda içinde hassas ses konumlandırması yapabiliyor.

Uzamsal ses desteğiyle dinlenilen müzik içerisindeki enstrümanları odanın farklı yerlerine konumlandırabilen kablosuz hoparlör, bunun için bünyesindeki üç farklı mikrofonu kullanıyor. Bu mikrofonlar sayesinde gönderilen ve alınan ses hesaplanarak odanın boyutu ve akustiği hakkında bilgi alınabiliyor. Bunun için arkada gelişmiş bir donanım ve algoritma görev yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor