reklamı kapat

POPÜLER

Eski Apple tasarımcısından fütüristik hoparlör: Cell Alpha

Eski Apple tasarımcısından fütüristik hoparlör: Cell Alpha

Apple bünyesinde tam 22 yılı boyunca görev yapan Christopher Stringer, kurduğu Syng şirketi ile Cell Alpha isimli bir hoparlör tanıttı.

Orijinal iPhone’dan HomePod’a kadar birçok kilit Apple projesinde aktif olarak rol alan Christopher Stringer, Apple’dan ayrılarak kurduğu Syng şirketinden gelen Cell Alpha ile hoparlör alanında ses getirmeyi başardı.

Tasarımsal olarak oldukça farklı görünen ve ilk bakışta bir 360 derecelik kamera gibi de duran ürün, elbette herkese hitap etmiyor. İlk olarak hoparlör tam 1.799 dolardan başlıyor. Fiyat özel stand ile beraber tam 1.969 dolara kadar çıkıyor.

Konumlandırıldığı yerde kendisine baktırmayı bilecek Cell Alpha, üstte ve altta birer adet woofer barındırıyor. Orta kısmında ise 3 farklı tweeter bir araya geliyor.

Bu tasarımı sayesinde birçok benzeri gibi 360 derece çevresel ses sunabilen Cell Alpha, kurulan altyapı ile oda içinde hassas ses konumlandırması yapabiliyor.

Uzamsal ses desteğiyle dinlenilen müzik içerisindeki enstrümanları odanın farklı yerlerine konumlandırabilen kablosuz hoparlör, bunun için bünyesindeki üç farklı mikrofonu kullanıyor.

Bu mikrofonlar sayesinde gönderilen ve alınan ses hesaplanarak odanın boyutu ve akustiği hakkında bilgi alınabiliyor. Bunun için arkada gelişmiş bir donanım ve algoritma görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Apple tasarımcısı Cell Alpha hoparlör ile büyük oynuyor

Tek başına stereo ses verebilen Cell Alpha, istenirse çoklu kuruluma da izin veriyor. Hatta burada tam 5.397 dolara üçlü kurulum dahi oluşturulabiliyor. AirPlay 2 ve Spotify Connect destekleri olan ürün, istenirse USB-C üzerinden kablo bağlantısı da kurabiliyor.

Modelin şimdiden yurt dışında satışa çıktığı aktarılıyor. Ürünün sunacağı performans ise oldukça merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor