reklamı kapat

POPÜLER

Sony Alpha 1

Sony Alpha 1 tanıtıldı; karşınızda firmanın en iyisi, en iddialısı

Japon teknoloji devi Sony, müjdesini kısa süre önce verdiği, çok iddialı yeni tam kamera aynasız fotoğraf makinesi Sony Alpha 1 ile karşımıza çıktı.

Sony aynasız fotoğraf makinelerinin en üstüne yerleşen bir model olarak çok dikkat çeken ve Canon EOS R5 ile sağlam bir rekabete girişen Sony Alpha 1, firmadan alıştığımız tasarım çizgisini üst seviye özellikler ile birleştiriyor. Gücünü iki adet yeni Bionz XR işlemden alan model, 50 megapiksel çözünürlükte Exmor RS CMOS tam kare sensör üzerine kuruluyor. Elbette E-Bayonet yapısını kullanan Alpha 1, herhangi bir vizör kararması olmadan saniyede tam 30 kare fotoğraf çekebiliyor ve çağın standardı haline gelen 8K çözünürlükte video kaydedebiliyor (Direkt gövde içine). 8K’da tam olarak saniyede 30 kare video çekebilen model, kapalı yapı nedeniyle bunu 30 dakika boyunca devam ettirebiliyor. Gelişmiş aynasız fotoğraf makinesi istenirse HDMI çıkışı üzerinden 16-bit 4K 60 FPS video aktarabiliyor.

Bünyesinde 9.4 milyon noktalık 240 Fps yenileme hızı olan bir OLED vizör bulunan ony Alpha 1, hareketli dokunmatik ekran getiriyor ve sensörün yüzde 92’sini kapsayan 759 noktalı AF sistemiyle çok etkili bir otomatik netleme performansı sunuyor. ISO performansı 50 megapiksellik yüksek çözünürlüğe rağmen çok iyi seviyede olan ve 15 durak dinamik aralık sunan Sony Alpha 1, sürpriz olmadığı üzere gövde içinde 5 eksende görüntü sabitleme yapabiliyor. Model burada açıklandığı kadarıyla 5.5 durak elde çekim avantajı sunuyor. Alpha 1’de UHS-I ve UHS-II SDXC/SDHC destekli iki farklı hafıza kartı yuvası yer alıyor. Bu modelin çok ama çok hızlı kartlar ile desteklenmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Alpha 1 gerçekten iddialı ancak çok pahalı bir gövde

Modelin açıklanan gövde fiyatı tam 6.500 dolar seviyesinde yer alıyor. Türkiye’de de satılacak modelin Türkiye fiyatını henüz bilmiyoruz. Ancak bizi 60 bin TL‘ye yakın bir gövde fiyatı bekliyor gibi görünüyor. Bu model sadece üst seviye profesyonellere hitap ediyor. Kameranın çıkışı tam olarak mart ayında olacak:

İlginizi Çekebilir

Firma kısa süre önce drone pazarına da giriş yaptı

İLGİLİ HABERLER