reklamı kapat

POPÜLER

Sony FX3

Sony Alpha 1 sonrasında Sony FX3 geliyor; işte ilk detaylar

Japon teknoloji devi Sony, yeni tam kamera aynasız fotoğraf makinesi Sony Alpha 1 sonrasında Sony FX3 modeli için de geri sayıyor.

Sony aynasız fotoğraf makinelerinin en üstüne yerleşen bir model olarak Sony Alpha 1 geçtiğimiz hafta çok dikkat çekti. Ancak elbette firmanın 2021 için başka seçenekleri de bulunuyor. Bunlardan birisi olan Sony FX3, ilk defa tasarımsal olarak karşımızda yer alıyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere direkt olarak video çekimlerine özel bir model olan FX3, şimdilik çok fazla detaylanmış değil. Kompakt boyutu dikkat çeken ve dış kaplaması çok hoş görünen ürün, E-Bayonet yapısını kullanıyor ve söylendiği kadarıyla 8K video kaydı yapabiliyor. “Cage” kurulumları ve birden fazla aksesuar için bünyesinde birçok yuva bulunan Sony FX3, pazarda 8K video çekebilen en kompakt kamera olacak izlenimi oluşturuyor. Bu kameranın yakında detaylanmasını bekliyoruz.

Sony FX3 merak uyandırırken, Sony Alpha 1 için detaylar şöyle

Yurt dışı “gövde” fiyatı 6.500 dolar seviyesinde olan fotoğraf makinesinin, resmi garantili Türkiye “gövde” fiyatı ise tam 78 bin TL seviyesinde yer alıyor. Gücünü iki adet yeni Bionz XR işlemden alan model, 50 megapiksel çözünürlükte Exmor RS CMOS tam kare sensör üzerine kuruluyor. E-Bayonet yapısını kullanan Alpha 1, vizör kararması olmadan saniyede tam 30 kare fotoğraf çekebiliyor ve 8K çözünürlükte video kaydedebiliyor. 8K’da saniyede 30 kare video çekebilen model, bunu 30 dakika boyunca devam ettirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde 9.4 milyon noktalık 240 fps yenileme hızı olan bir OLED vizör bulunan ony Alpha 1, hareketli dokunmatik ekran getiriyor ve sensörün yüzde 92’sini kapsayan 759 noktalı AF sistemiyle çok etkili bir otomatik netleme performansı sunuyor. ISO açıklandığı kadarıyla çok iyi seviyede olan ve 15 durak dinamik aralık sunan Sony Alpha 1, sürpriz olmadığı üzere gövde içinde 5 eksende görüntü sabitleme yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firma kısa süre önce drone pazarına da giriş yaptı