reklamı kapat

POPÜLER

Sony FX3

Tam kare sensörlü Sony FX3’ün Türkiye çıkış tarihi ortaya çıktı

Sony, tam kare sensörlü fotoğraf makinesi Sony FX3 modelini çok yakında Türkiye’de satışa sunuyor. Kısa bir süre önce lanse edilen makine, 10.2 megapiksel full-frame arkadan aydınlatmalı CMOS Exmor R sensörü bünyesinde barındırıyor.

Sony Europe Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, konuya ilişkin açıklamasında, “FX3, yaratıcı vizyonu gerçeğe dönüştürmek üzere tasarlandı. Bu makine, içerik üreticilerinin kendi görsel ifade biçimlerini sinema dünyasına, izleyiciyi sarıp sarmalayan bir içerik aracılığıyla taşıyabilmelerine olanak tanıyor. Sony’nin Sinema Grubu Serisi ile dünya çapındaki içerik üreticilerini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Full-frame, arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS sensör, videolarda 10,2 megapiksel (yaklaşık, etkili) okuma (ve fotoğraflarda 12,1 etkili megapiksel) olanağı sunarken BIONZ XR görüntü işleme motoru da yüksek hassasiyet ve düşük gürültü elde etmeyi sağlayarak ona destek oluyor. Standart ISO aralığı 80’den 102.400’e kadar uzanıyor (film çekiminde 409.600’e kadar genişletilebilir) ve 15+ ii duraklı oldukça geniş bir dinamik aralığa sahip bulunuyor. Saniyede 120 kareye kadar dahili 4K kayıt ile video çekilebiliyor. Bünyesinde tam boyutlu bir HDMI portu yer alan ürün, video odaklı olmasına rağmen istenirse elbette fotoğraf da çekebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony FX3 Türkiye fiyatı açıklandı mı?

Yerleşik ND filtrenin olmadığı Sony FX3, birçok programlanabilir buton ile geliyor. Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacak makinenin Türkiye fiyatı ise henüz paylaşılmadı. Makinenin Avrupa fiyatı ise 3.900 dolar.

İlginizi Çekebilir

Firma kısa süre önce drone pazarına da giriş yaptı