reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch GT 2 Pro

Tansiyon ölçebilecek Huawei akıllı saat yolda bulunuyor

Huawei, akıllı saat pazarının en önemli isimleri arasında yer alıyor. Firma gelecekte de daha da dikkat çekecek. Çünkü özel bir model yolda bulunuyor.

Huawei, akıllı saat tarafında yenilikçi sağlık teknolojilerini yakından takip ediyor. Bunun en yenisi ise başlıkta da belirttiğimiz gibi tansiyon ölçümü olacak.

Firmanın resmi açıklamasına göre 2021’in ikinci yarısında gelecek bir akıllı saat, direkt olarak kendi başına kan basıncını ölçebilecek.

Firma bu altyapıyı kurduğunu, medikal testlerin tamamlandığını ve yerel kayıtların da alındığını belirtiyor. Firmanın çıkacak akıllı saatinde tansiyon ölçümü sunması büyük ses getirecektir.

Hatta sırf bu yüzden bu saati tercih edecekler de olacaktır. Bu arada Huawei’nin akıllı saatler özelinde başka çalışmaları da bulunuyor. Bunlar arasında yüzde 99 ihtimalle kan şekeri ölçümü de yer alıyor.

Firmanın akıllı saatleri hali hazırda nabız ve kandaki oksijen oranı gibi değerleri belirleyebiliyor / ölçebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, 19 Mayıs tarihinde bir etkinlik düzenleyecek

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla firmadan etkinlikte ilk olarak çocuklara özel akıllı saat Children Watch 4X ve akıllı tartı Body Fat Scale 3 Pro gelecek.

Huawei’nin aynı zamanda yeni 16 inç ekranlı MateBook 16 dizüstü modelini tanıtacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firmanın etkinlikte iki yeni monitör tanıtması da bekleniyor.

Aktarıldığı kadarıyla bunlar MateView ve MateView GT isimlerine sahip olacak. Bacağında kablosuz şarj desteği olacak MateView, kaynaklara göre 32 inç 4K+ ekrana sahip. MateView GT’de ise 42 inç 3440×1440 piksellik bir ekran yer alıyor.

Bu arada Huawei’nin 19 Mayıs tarihinde birden fazla yeni akıllı televizyon tanıtma ihtimali de masada yer alıyor. Etkinlikte yeni MatePad Tab tablet modelleri de karşımıza çıkabilir.

Etkinlikte FreeBuds 4 modelinin tanıtılacağını da açık olarak belirtelim. Onun detayları da direkt olarak burada yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor