reklamı kapat

POPÜLER

Apple tasarım ekibinin önemli ismi şirkete veda ediyor

Apple kurulduğundan bu yana tasarım odaklı bir şirket olarak ilerlemeye devam ediyor. Geliştirdiği her üründe tasarım konusuna ayrı bir önem gösteren Apple, güçlü bir tasarım ekibine sahip durumda. İşte bu ekibin en önemli üyelerinden biri artık Apple’a veda ediyor.

Teknoloji devinin bünyesinde 20 yıldan uzun süredir endüstriyel tasarım yapan Christopher Stringer, şirketin en önemli isimlerinden biriydi. 20 yıllık süreçte iPhone, iPad ve Mac gibi Apple’ı bugünki durumuna getiren en önemli cihazların tasarlanmasında görev alan Stinger’ın elinden çıkan tasarımlar, Apple ile Samsung’un karşı karşıya geldiği 2012 yılındaki davaya konu olmuştu. Apple’ın tasarım ekibinin başındaki isim olan Jony Ive‘ın ana ekibinde olan ve Ive’a yakın çalışan Stringer’ın Apple’dan sonraki durağının ne olacağı henüz bilinmiyor.


Son zamanlarda Apple’dan ayrılan deneyimli tek tasarımcı Christopher Stringer değil. Geçen yıl da tasarım ekibinin önemli bir üyesi ile yollar ayrılmıştı. Stringer ile aynı takımda olan bir diğer isim olan Daniel Coster, 2016’nın Nisan ayında şirketten ayrılarak GoPro ekibine dahil olmuştu. Apple’ın ekibindeki bu ayrılıklar elbette önemli. Ancak şirket içerisinde bu ayrılıkların yerini doldurabilecek kadar deneyimli isimler bulunuyor. Ayrıca şirketin yeni alımlar alarak tasarım ekibini genişletmesi bekleniyor.