reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s8

Samsung Galaxy S8’in uygulamaları indirmeye sunuldu

Samsung Galaxy S8’in tanıtılmasının üzerinden birkaç gün geçmiş durumda ancak cihazla ilgili küçük detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Cihazı deneme şansı bulan küçük bir kitle, telefonun bazı bilgilerini internet ortamında paylaşmaya başlamış durumda. Bu bilgiler arasında sistem uygulamalarının neler olduğu da yer alıyor.

Bilindiği üzere her telefonun içerisinde sistemin olmazsa olmaz uygulamaları bulunuyor. Cihazın temeli olan bu uygulamalar bazı telefonlarda haddinden fazla yer kaplarken bazılarında ise diğerlerine göre daha az yer dolduruyor. Her türlü dosyanın boyutunun arttığı günümüzde birkaç megabaytlık boşluklar bile önemli olduğundan ötürü sistem dosyalarının aşırı yer kaplaması can sıkıcı olabiliyor. Belirtilenlere göre Samsung Galaxy S8’deki uygulamalar toplamda 1 GB yer kaplıyor. Bu uygulamalar arasında mesajlar, Samsung uygulamaları, Samsung Cloud, videolar, dosyalar, Galaxy uygulamaları ve diğer bazı uygulamalar yer alıyor.

XDA forumlarından bazılarının belirttiğine göre diğer Samsung cihazlarını kullananlar Samsung Galaxy S8’in yeni uygulamalarını telefonlarında kullanabiliyor. Hatta uygulamaları kullanabilmek için telefona bir root işlemi yapılması gerekmiyor. Bazı kullanıcılar Bixby’i bile telefonlarında çalıştırmayı başardıklarını dile getiriyor. Eğer Samsung cihaz sahibiyseniz ve Galaxsy S8 uygulamalarına göz atmak istiyorsanız buradan foruma ulaşabilirsiniz. Uygulamaların doğru şekilde çalışmayabileceğini ve konu hakkında deneyimli olmayan kişilerce yüklenmemesi gerektiğini belirtelim.