reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s8

Samsung Galaxy S8+’ın logosu gün yüzüne çıktı

Samsung Galaxy S8’in çıkışına kısa bir süre kala cihazın neredeyse tüm özellikleri ortaya çıkmış durumda. Ancak halen açıklanmamış bazı detaylar mevcut. Yaptığı  sızıntılarla ünlü olan Evleaks’in Twitter üzerinden paylaştığı görselle birlikte Samsung Galaxy S8+’ın logosu da kendisini gösterdi.

Samsung Galaxy S8’in büyük ekranlı versiyonunun geliştirildiği uzun süredir biliniyordu ancak Galaxy S8 Plus mı yoksa Galaxy S8+ olarak mı isimlendirileceği bilinmiyordu. Yayınlanan görsel Samsung Galaxy S8+ isminin kullanıldığı görülüyor. Bu isimlendirme akla yatkın geliyor zira Plus ekinin kullanılması iPhone serisiyle karışıklığa neden olabilir.


Bu sene Samsung’un düz ekranlı model çıkarmayacağı sıkça dile getiriliyor. Dolayısıyla edge isminin kullanımına yer verilmediği düşünülüyor. Zaten Samsung Galaxy S8+ edge gibi bi isimlendirme de pek hoş görünmüyor. Galax S8 ve Galaxy S8+’ın bu haliyle Galaxy Note7’nin ardından yalnızca kavisli ekranla gelen ikinci Samsung telefonu olması bekleniyor.

İddialara göre Samsung Galaxy S8 5,7 inçlik QHD çözünürlükte ekranla gelecek. Samsun Galaxy S8+’ın ekranının ise 6 içn boyutunda olacağı öne sürülüyor.  Varyasyonlar arasında ekran boyutu dışıunda nasıl bir farklılık olacağı kesin olarak henüz bilinmiyor. Her iki telefonun da neredeyse çerçevesiz ekranla ve çift kavisle geleceği biliniyor. Detaylar için Samsung’un resmi duyurusunu beklememiz gerekecek.