reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty serisi sonunda köklerine dönüyor

İlk olarak 2003 yılında piyasaya sürülen, gerçek savaş atmosferini başarılı bir şekilde yansıtmasıyla kısa sürede listelerin zirvesinde yerini alan ve her yıl piyasaya sürülen oyun genelde zirveyi pek de terk etmedi. Ancak son yıllarda özünden iyice kopan ve artık uzayda anlamsızca uçup sağa sola ateş ettiğimiz bir oyun haline gelen Call of Duty, milyonlarca satışlara ulaşsa da oyunun orijinal halini sevenleri kaybetti. Activision bunu nihayet görmüş olacak ki seriyi köklerine döndürmek istiyor. 

2017 yılında çıkacak olan Call of Duty ile ilgili birçok teori ortaya atılmıştı ancak resmi ağızlardan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemişti. Activision’ın çeyrek sonuçlarının açıklandığı toplantıda yeni oyunla ilgili küçük bir ipucu verildi. Oyunun geleneksel savaş mekaniklerine dönüş yapacağı belirtilirken bu kararı verirken oyuncuların isteklerini dinledikleri ifade edildi.

Oyunun geldiği son durum aslında kötü değil ve fütüristik FPS oyunlarını sevenleri tatmin edecek düzeyde. Eğer oyunun adı Call of Duty değil de başka bir şey olsa belki bu son oyunları göklere çıkarabilirdik. Ancak Call of Duty ismi dendiğinde akla gelen eşsiz savaş atmosferi oyunda artık kendine yer bulmayınca oyuncuların sesleri yükselmeye başladı. Umarız Activision’ın oyuncuları dinleyerek attığı bu adım başarılı olur ve bu yıl köklerine dönmüş bir oyunlar karşılaşırız.

İLGİLİ HABERLER