reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty efsane günlerine geri dönmeye hazırlanıyor

İlk Call of Duty oyunlarını oynadıysanız savaş atmosferinin ne kadar iyi bir şekilde yansıtıldığını hatırlıyorsunuzdur. Mermilerin yağmur gibi yağdığı oyunda aynı birlikte bulunduğumuz askerlerin ölümüne şahit oluyor ve neredeyse barut kokusunu ekran başından bile alıyorduk. Görünüşe bakılırsa seri bu efsane yıllara geri dönmeye hazırlanıyor.

İkinci Dünya Savaşı oyunları furyasının yaşandığı dönemde bazı oyuncular artık bu temanın sıktığını ve günümüz savaşlarına gelinmesi gerektiğini düşündü. Call of Duty serisi de bu beklenti üzerine biraz daha günümüze yaklaştı. Modern Warfare serisinde ise seri zirve noktaya ulaştı. Ancak ne olduysa oyun günümüz şartlarını da geçerek uzay savaşlarını konu aldığında oldu. Havada uçarak, duvardan zıplayarak ve boşlukta süzülerek savaşma fikri kısa süreliğine eğlenceli gelse de sonrasında bu konsept sıkıcılaşmaya başladı. Eski savaşları kötüleyen oyuncular bile bu oyunlara duyduğu özlemi dile getirdi. Yeni oyunla ilgili konuşan Activision, serinin köklerine döneceğinin müjdesini verdi ve görünüşe bakılırsa gerçekten de eski oyunları özleyenleri mutlu edecek bir yapım geliyor.

Sızan görsellere bakılırsa Call of Duty: WWII olarak adlandırılacak oyun, İkinci Dünya Savaşı’nı konu alıyor. Bir YouTuber’ın Sledgehammer’a yakın kaynaktan elde ettiiğini ileri sürdüğü görsellerin gerçek olup olmadığı bilinmiyor. Ancak bu görseller bile serinin çekirdek kitlesini heyecanlandırmaya yetiyor. Her zaman olduğu gibi kasım ayında satışa sunulması beklenen oyunla ilgili detayların önümüzdeki dönemlerde netleşeceğini söyleyebiliriz.