reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8’in asistanıyla ilgili hayal kırıklığı yaratan iddialar

Samsung’un geçen aylarda Siri’nin yapımcısı olan Viv Labs’i satın alması teknoloji dünyasında büyük bir heyecanla karşılandı. Zira Samsung’un bu satın alımı, teknoloji devinden Siri’ye rakip bir asistan gelme ihtimalini artırıyordu. Bu satın alımdan kısa süre sonra Bixby isminin ayyuka çıkması da heyecanı bir kat daha artırdı. Ancak ortaya çıkan son söylentiler Bixby’nin beklenen asistan olmayabilceğini ortaya koyuyor. 

Viv Labs’in teknoloji sunumlarında asistanın çok detaylı sorulara bile yanıt verebilmesi büyük ilgi çekmişti. Arka arkaya sorulan soruları birbirine bağlayarak cevaplayabilen ve çok detaylı soruları bile rahatlıkla anlayabilen asistanın Samsung Galaxy S8’de karşımıza çıkabileceği düşünülüyordu. Fakat The Wall Street Journal’ın haberine göre Bixby, halihazırda kullanılan S Voice’un gelişmiş versiyonundan başkası değil.  Samsung mühendislerinin üzerinde birkaç aydır çalıştığı söylenen bu yeni asistanın biraz daha gelişmiş özellikler sunduğu ve Galaxy S8’de kendisine ait bir tuşla aktif hale geleceği belirtiliyor. Eğer Google Asistan veya Amazon Alexa ile rekabet edebilecek bir asistan isteniyorsa Samsung’un S Voice’u çok fazla geliştirmesi gerekiyor. Bixby bu beklentileri karşılayabilecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz.

Eğer bu iddialar doğruysa Samsung, Galay S8 için Viv Labs’in teknolojisini hazırlamaya vakit bulamamış olabilir. Dolayısıyla Bixby’nin geçiş süreci için bir ara asistan olabileceği ihtimali yok değil. Tüm bunları birer iddia olarak kabul ederek resmi bilgilerin gelmesini beklemekten başka yapacak bir şey görünmüyor.

İLGİLİ HABERLER