reklamı kapat

POPÜLER

Nokia N serisi geri dönüyor

Nokia, HMD birlikteliğinde müthiş bir geri dönüş yaşıyor. Çin’de telefonları yok satan ve siparişlere yetişmekte zorluklar çeken Nokia, yeni telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. İddialara bakılırsa Nokia’nın bir dönem en iyi telefonlarını barındıran N serisi geri dönüyor. 

N serisi ilk olarak N70 ile 2005 yılında karşımıza çıkmıştı. Her yeni versiyonuyla büyük beğeni toplayan seri, 2007 yılında iPhone’un tanıtımının ardından büyük bir sekteye uğradı. Bu tarihten itibaren birkaç model daha piyasaya sürüldü ancak daha sonrasında Microsoft’un Nokia’yı satın almasıyla N serisi tamamen tarihe karıştı. Ancak şimdi bu seri geri dönmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Önce NSeries isminin haklarının alınması ve sonrasında ise internet ortamına sızan NSeries logolu görsel serinin yeni cihazına çok yakın olduğumuza işaret ediyor.

MWC 2017’de tanıtılması beklenen serinin ilk telefonunun 6. nesil Qualcomm Snapdragon işlemciyle geleceği dile getiriliyor. Cihazın üretiminin ilk etapta 500 bin adet planlandığı söyleniyor. Ancak Nokia 6 gibi cihazlara gösterilen yoğun ilgi yeni N serisine de yansırsa Nokia’nın ileride üretimi artırması gerekecek gibi görünüyor. Telefonun diğer detayları henüz gün yüzüne çıkmış değil. MWC 2017’de telefonun tüm detaylarıyla karşımıza çıkması mümkün. Yeni cihaz yine Çin’e özel mi kalacak, yoksa dünyaya açılacak mı sorusunun cevabı ise merakla bekleniyor.