reklamı kapat

POPÜLER

Uber’in hatası yüzünden boşanan kullanıcıdan yüklü tazminat davası

Son zamanlarda adını protestolar veya yalanlanan yasaklarla andığımız Uber‘in başı şimdi de özel bir dava yüzünden dertte. Fransız bir kullanıcı Uber’in hatası yüzünden evliliğinin sonlandığı iddiasıyla firmaya yüklü bir tazminat davası açtı.

Bu enteresan dava Fransız gazetesi Le Figaro‘nun haberiyle gün yüzüne çıktı. Fransız bir iş adamı seyahatleri sırasında Uber’i tercih ettiğini ancak uygulamadaki bildirim hatalarının eşi tarafından yakalanmasıyla sonuçlandığını dile getirdi. Şimdiye kadar paylaşılan detaylara göre ismi açıklanmayan bu adam bazı zamanlarda Uber çağırmak için eşinin telefonunu tercih ediyordu. Fakat bildirimlerin bu cihaz gelmemesi için işlemin ardından Uber hesabından çıkıyordu. Bir süre sonra buna rağmen eşine seyahat bilgilerinin iletildiğini fark etti. Eşi de bu bildirimler sayesinde aldatıldığını keşfetti. Bu keşfi boşanma davası takip etti.

Uber tarafından mağdur edildiğini söyleyen bu Fransız iş adamı şimdi firmada 45 milyon dolarlık bir tazminat davası açtı. Firmanın hatasının evliliğine mal olduğunu, zararının maddi olarak karşılanmasını istediğini dile getirdi. Uber ise bu konuda sessizliğini korumayı tercih etti. Duruma dair görüşlerini “Uber kişisel davalar konusunda kamuya açıklama yapmamayı tercih ediyor. Özellikle de boşanma gibi özel durumları içeren konularda…” sözlerine ortaya koydular.

Uber daha önce de firma için çalışan sürücülerin ünlü isimler hakkındaki bilgilerini kötüye kullanmasından ötürü dava edilmişti. Şimdi bu boşanma davasının Uber’e maddi açıdan ne kadar zarar vereceği merak ediliyor.

YORUMLAR