reklamı kapat

POPÜLER

Amazon patlayan hoverboard yüzünden davalık oldu

02 Kasım 2016

Amerika‘da yaşayan bir aile evlerinde çıkan yangın sebebiyle Amazon‘a rekor bir davaya açmaya hazırlanıyor.

Hoverboard teknolojisi son zamanlarda giderek popülerlik kazanmaya başladı. Bu akımı kazanca dönüştürmek isteyen firmalar da bazen standartların altında kalan ürünleri satışa çıkartmaya başladı. Ucuza getirilen bu ürünlerin bir kısmı bataryalarındaki patlamalar ile ufak yangınlara neden oldu. Bu haberlerin yoğunluk kazanmasıyla birlikte Amazon bahsi geçen cihazların satışını durdurdu ancak Amerikalı bir aile için çok geç kalınmıştı.

Nashville‘de yaşayan Fox ailesi bu karardan önce Amazon üzerinden bir hoverboard satın almıştı. Ocak ayında cihazın bataryasında yaşanan sıkıntı evlerinde büyük bir yangının çıkmasına neden oldu. Herhangi bir can kaybı yaşanmasa da, büyük maddi zarar uğrayan aile mağduriyetlerinin karşılanmasını istiyor. Yaşanan talihsiz olayın ardından ailenin avukatı ürünün satıcısını bulmak için harekete geçti ancak bu çabası başarısızlıkla sonuçlandı. Durum böyle olunca uygunsuz bir satıcıya sitelerinde yer veren Amazon‘a yöneldiler. Tennessee eyaletinde geçerli olan bir yasa satıcının bulunamadığı durumlarda, yaşananlardan aracı kurumun sorumlu tutulmasını sağlıyor. Fox ailesi de buna dayanarak Amazon’dan 30 milyon dolarlık tazminat talep ediyor.

Mağdur aile geçtiğimiz hafta tazminat davası için mahkemeye başvuruda bulundu. Amazon’a açılan bu davanın ne şekilde sonuçlanacağı merakla bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Amazon patlayan hoverboard yüzünden davalık oldu” için 2 cevap

  1. SawaN dedi ki:

    Bizde olsa suclu biz cikariz

  2. Bababuss dedi ki:

    Aynen bizde olsa ev yandığıyla kalir amazon zaten bu aileyi magdur etmez bakalım dava nasıl sonuçlanacak 🙂