reklamı kapat

POPÜLER

BeoSound Shape
BeoSound Shape
BeoSound Shape
BeoSound Shape

Bang & Olufsen’dan altıgen formunda modüler sanat eseri [Video]

Bang & Olufsen, farklı kombinasyonlarda düzenlenebilen altıgen hoparlörlerden ve akustik panellerden oluşan ses sistemini Milano’da düzenlenen tasarım haftasında tanıttı. Bal peteği benzeri desenleriyle tüm dikkati üstüne çeken ses sistemi kolayca özelleştiriliyor.

Duvara monte edilebilen kablosuz paneller sadece müzik çalmaya imkan tanımıyor. Bu paneller aynı zamanda gürültüyü absorbe edip kapalı mekanlardaki akustiği geliştiriyor. BeoSound Shape sistemi en az altı panele ihtiyaç duyuyor. Ev ve ofis ortamlarında kullanılmak üzere tasarlanan ses sistemi kullanıcıların istekleri doğrultusunda ölçeklendirilebiliyor. Modüler panellerin her biri hoparlör veya amplifikatör olarak işlev görüyor. Büyük ve küçük odalarda kullanılması için BeoSound Shape, farklı kombinasyonlar ve ebatlarda birleştirilebiliyor. Ses performansını artırmayı planlıyorsanız daha fazla hoparlör satın almak mümkün. Panelleri yeni bir desen oluşturacak şekilde yeniden düzenlenebiliyor ve bu panelleri yeniden dekore ederken renkleri değiştirilebiliyor. Øivind Alexander Slaatto imzasını taşıyan BeoSound Shape’deki panellerde BeoPlay A5 ve BeoPlay M5 modellerinde olduğu gibi Danimarkalı tekstil tasarım stüdyosu Kvadrat’ın kumaş malzemeleri kullanılıyor.

Kahverengi, yeşil, pembe ve koyu mavi renklerle bu panelleri karıştırmak veya eşleştirmek mümkün. AirPlay, Bluetooth, DLNA, Spotify Connect, QPlay 2.0 ve Ethernet BeeoSound Shape’in sunduğu diğer özellikler arasında. MP3, WMA, AAC, ALAC, FLAC, WAV ve AIFF gibi ses formatlarına destek veren ses sistemi ağustos ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

bang olufsen
Dört adet hoparlör, iki adet ses emici akustik, bir adet amplifikatörün yer aldığı BeoSound Shape’in Avrupa’daki satış fiyatı 4.000 euro olacak. Bu yıl bitmeden Türkiye’de de satışa sunulmasını beklediğimiz BeoSound Shape’in Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz belli değil. BeoSound Shape’in tanıtım videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO