reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro için önemli detaylar veren taslak tasarım

Apple bugün iPhone haberleriyle gündemden düşmüyor. Bu sefer iPhone 13 Pro özelinde yeni taslak tasarımlar ortaya çıktı.

iPhone 13 Pro özelinde sayfada gördüğünüz taslaklar direkt olarak 91Mobiles‘tan geliyor. Dün de hatırlarsınız iPhone 13 özelinde taslaklar yayımlanmıştı.

Yayımlanan bu görsellere göre iPhone 13 Pro’ların arkasında iPhone 12 Pro’lardan daha büyük bir kamera modülü bulunuyor. Hatta burada ciddi bir büyüme görülüyor.

Bu artışın arkasında da boyutu artan sensör ya da lensler / optikler yer alıyor gibi görünüyor. Telefonun arkasında LiDAR ile beraber dörtlü kamera sistemi bulunuyor.

Bildiğiniz üzere iPhone 12’lerden biraz daha ufak çentikle gelen telefonlar, bu CAD dosyalarında hazırlanan taslaklara göre tasarımsal olarak bunlar haricinde büyük bir fark taşımıyor.

Telefonların boyutları ise iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max ile benzer şekilde hazırlanıyor. Apple büyük tasarımsal değişiklikleri son bilgilere 2022 ya da 2023’e bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro serisinin ekranı beğeni toplayacak

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri biliyorsunuz kesin olarak LTPO temelli 120 Hz OLED ekranlar üzerine kuruluyor.

Apple sonunda 120 Hz’e çıkış yapıyor ve bu şimdiden kullanıcıları fazlasıyla sevindiriyor. Telefonlarda 120 Hz’in dinamik olarak çalışacağı düşünülüyor.

Yani enerji tasarrufu için ekran sürekli olarak 120 Hz yenileme ile çalışmayacak. Bu konuda Apple’ın kişilere seçme şansı sunup sunmayacağı ise halen bilinmiyor.

Bazı Android telefonlarda bu özellik yer alıyor. Kişiler isterlerse telefonlarını sürekli olarak 120 Hz seviyesinde çalıştırabiliyor.

Bu önemli detayın yakında netleşmesini bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor