reklamı kapat

POPÜLER

Sıradışı kablosuz kulaklık Nothing Ear 1 ile tanışın

Qualcomm ortaklığı ve fazlası; Nothing şirketi için işler iyi gidiyor

Nothing isimli şirketin sıra dışı kablosuz kulaklık modeli Nothing Ear 1 sonrasında yeni ürünler için önemli adımlar atıldı.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda yapacakları çok merak edilen şirketi Nothing, ilk donanım ürünü Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık ile pazarda çok fazla olumlu yorum aldı. Ancak bu tam bir başlangıçtı. Firma pazarda daha fazlasını sunmak istiyor.

İşte tam da bunun için kısa süre önce önemli bir anlaşmaya varıldı. Mobil işlemci devi Qualcomm ile ortaklık kuran firma, aynı zamanda 50 milyon dolarlık bir yatırım da aldı. Burada 50 milyon dolarlık yatırımdan çok Qualcomm ortaklığı dikkat çekiyor.

Qualcomm sayesinde Nothing’in akıllı telefondan akıllı saate kadar birçok ürün için eline çok önemli bir kaynak geçmiş oluyor. Firmanın bir sonraki ürünü tam olarak ne olacak henüz bilinmiyor. Burada beklenti bir akıllı saat üzerinde toplanıyor.

Güncelleme: Firmanın 2022’de bir akıllı telefon ve Powerbank çıkaracağı iddia edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık için detaylar şöyleydi

99 dolar fiyatı olan kablosuz kulaklık, Qi kablosuz şarj destekli şeffaf bir taşıma haznesi ile geliyor ve kulaklıklar da belirli bir seviyede şeffaf tasarlanmış durumda.

Kulak içi formunu benimseyen Ear 1, ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip. Model üç farklı mikrofon üzerinden çalışan ANC açıkken tam 24 saat pil ömrü getiriyor. ANC kapatıldığı zaman ise kullanım süresinin 36 saate kadar çıktığı aktarılıyor.

Bu rakamlar elbette bünyesinde 570 mAh pil bulunan kablosuz şarj destekli hazne ile elde ediliyor. 10 dakikalık şarj ile 6 saatten fazla müzik keyfi getiren Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık, teknik olarak oldukça iddialı görünüyor.

11.6 mm dinamik sürücüleri ile ses kalitesinin yüksek olduğu iddia edilen kablosuz kulaklık, IPX4 sertifikasına ve otomatik takılma algılama özelliğine sahip. Şeffaflık moduyla çevrenizde olan biteni iyi şekilde duymanıza imkân tanıyan Bluetooth temelli Ear 1, iOS ve Android telefonlar ile ve fazlasıyla çalışabiliyor.

Özel bir kayıp kulaklık bulma özelliğiyle gelen Ear 1, telefon görüşmesi için de aktif olarak kullanılabiliyor. Modelin kontrolü ise üzerinden dokunmatik olarak yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 11’e yakında bakmak ister misiniz?