reklamı kapat

POPÜLER

Nothing Phone 1

Nothing OS

Nothing Phone 1 akıllı telefon modeli için ilk duyuru yapıldı

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinin geleceğine yönelik beklenen duyuru bugün itibarıyla yapıldı. Nothing Phone 1 ve fazlası duyuruldu.

Advertisement

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren ilginç isimli şirketi Nothing, ilk donanım ürünü Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık ile çok fazla olumlu yorum aldı. Aynı zamanda beklentileri aşan çok yüksek satış rakamlarına da ulaşıldı. Buradan aldığı desteği devam ettirmek isteyen firma, bugün geleceği için önemli duyurularda bulundu. Bu duyurular arasında en çok dikkat çeken, firmanın ilk akıllı telefon modeli Nothing Phone 1 oldu. Şimdilik sadece yukarıdaki tasarım ile öne çıkarılan yani tam olarak gösterilmeyen telefon, resmi olarak yaz ayları içerisinde lanse edilecek ve firmanın iddiasına göre sektörü sallayacak özellikler sunacak. Yüksek ihtimalle şeffaf bir gövde yapısını benimseyecek Snapdragon işlemcili telefon, Nothing OS üzerine kurulacak.

Firmanın Android üstüne kurulacak arayüz yapısı olan Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla Nothing Ear 1 özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak şekilde tasarlanıyor. Tasarımsal olarak sade bir yapıyı benimseyecek bilgisi verilen arayüz, Android’in temeline odaklanacak yani Samsung One UI kadar özelleştirilmiş olmayacak. Phone 1 ve Nothing OSiçin esktra detaylar daha sonra verilecek.

Mobil işlemci devi Qualcomm ile geçtiğimiz yıl ortaklık kuran ve aynı zamanda 50 milyon dolarlık bir yatırım alan firma, geçtiğimiz yıl bir açıklama ile de çok ses getirmişti. Pei, pandemi nedeniyle yaşanan zorluklar yetmiyormuş gibi büyük bir rakibin kendilerini hedef aldığını da aktardı. O zaman söylendiği kadarıyla büyük bir şirket, Nothing’in kulaklığını üretmek için gereken kilit parçalara erişimini engellemeye çalışmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Carl Pei bu konuda net bir isim vermemiş ancak yaşanan durum çok da büyük bir sürpriz olmamıştı. Çünkü Nothing halen oldukça ufak ve yeni kurulmuş bir şirket. Pandemi döneminde daha büyük ve parası olan firmalar kesenin ağzını fazlasıyla açtı, bu sayede de rakiplerden daha fazla parça almaya çalıştı. Tedarikçi birçok firma da paraya öncelik vererek devlerin parçalarını öne çıkardı, ufakları ise direkt olarak geriye itti.

Nothing OS’un ana ekranı böyle görünecek

Nothing Phone 1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi