reklamı kapat

POPÜLER

Nothing Phone (1)

Kâğıt üstünde çok iddialı Nothing Phone (1) için yeni bilgiler geldi

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinden bir akıllı telefon geliyor. Bu model Nothing Phone (1) için bilgilerin ardı arkası kesilmiyor.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren ilginç isimli şirketi Nothing, ilk donanım ürünü Nothing Ear (1) sonrasında karşımıza Nothing Phone (1) ile çıkacak. Bu Android akıllı telefon modeli 12 Temmuz tarihinde resmi olarak lanse edilecek ve resmi kayıtlara göre kullanıcılara 45W gibi günümüz için normal kabul edilebilecek bir hızlı şarj gücü sunacak. Buna uygun bir şarj cihazı (Kutuda olabilir) ile geleceği de aktarılan telefon, tasarımsal olarak halen sızdırılmamış durumda. Sürekli olarak “rakiplere benzemiyor” tarzında iddialı bir açıklama yapılan ve arka kısmının şeffaf olacağı aktarılan ürün, daha önce verilen resmi bilgilere göre geri dönüştürülmüş alüminyum gövde üzerine kurulacak, kablosuz şarj desteğine sahip olacak ve gücünü bir Snapdragon işlemciden alacak. Telefonun en dikkat çekici yanlarından birisi ise resmî açıklama ile öğrendiğimiz kadarıyla alt çerçeveye sahip olmaması olacak.

Avrupa’da 500 euro seviyesinde satılacağı düşünülen Nothing Phone (1) akıllı telefon modeli, Nothing OS üzerine kurulacak. Firmanın Android 12 temelli arayüz yapısı olan Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla telefon özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu modelin Türkiye’de resmi olarak satılması olası değil çünkü firma Türkiye’de bulunmuyor. Ancak Android telefon sektöründe fark yaratabilecek bir telefon gerçekten dikkat çekmeyi başarıyor. Pazarda uzun zamandır katlanabilir cihazlar haricinde büyük bir değişiklik olmuyor. Özellikle Nokia dönemini gören kullanıcılar, daha farklı şeyler görmek istiyor.

Nothing Phone (1) yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi