reklamı kapat

POPÜLER

Nothing Phone (1)

İlgi çekici tasarıma sahip Nothing Phone (1) için işlemci netlik kazandı

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinden gelen Nothing Phone (1) için sonunda işlemci de netlik kazandı.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin şirketi Nothing, ilk donanım ürünü olan kablosuz kulaklık Nothing Ear (1) sonrasında karşımıza Nothing Phone (1) ile çıktı. Tüm detaylarıyla spesifik olarak 12 Temmuz tarihinde lanse edilecek telefon, en son tasarımı ile ses getirmişti. Özellikle arka kısmı çok dikkat çekici olan telefon, daha önce sadece bir Snapdragon işlemciye sahip olacak deniliyordu. Bu konu Geekbench sayesinde netlik kazandı ve telefonun gücünü Snapdragon 778G+ işlemciden aldığı kesinleşti. Teste 8 GB RAM ile giren telefon, bu açıdan bir amiral gemisi konumunda yer almıyor. Taşıdığı işlemci ile orta üst seviyeye konumlanan telefon, buna karşın birçok kişi için fazlasıyla yüksek bir performans getirecektir. İşlemcisi üzerinden Adreno 642L GPU birimini taşıyan telefon, Geekbench’ten tek çekirdek için 797, çok çekirdek içise 2.830 puan alıyor.

Akıllı telefon daha önce verilen resmi bilgilere göre geri dönüştürülmüş alüminyum gövde üzerine kuruluyor ve 45W hızlı şarj sunuyor. Avrupa’da 500 euro seviyesinde satılacağı yönünde bilgiler gelen Nothing Phone (1) akıllı telefon modeli, Nothing OS üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın Android 12 temelli arayüz yapısı olan Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla telefon özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak. Model resmi olarak Türkiye’de satılmayacak. Hatta telefon ilginç olarak ilk aşamada ABD’de de elde edilemeyecek.

Nothing Phone (1) yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi