reklamı kapat

POPÜLER

Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1) için iki kilit teknik özellik daha netlik kazandı

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinden gelen Nothing Phone (1) için bu sefer iki farklı teknik detay gündeme geldi.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin şirketi Nothing, çok iyi satış rakamlarına ulaşan ilk donanım ürünü olan kablosuz kulaklık Nothing Ear (1) sonrasında karşımıza Nothing Phone (1) ile çıktı. Tüm detaylarıyla 12 Temmuz tarihinde tanıtılacak telefon, gerçekten dikkat çekici bir tasarıma sahip. Siyah ve beyaz renkte gelen telefon, artık kesin olarak netleştiği üzere parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor. Aynı zamanda modelin OLED ekranında 120 Hz yenileme hızının sunulduğu da artık netleşen detaylar arasında dikkat çekiyor. Phone (1) bunlardan önce de fiyat konusunda ses getirmişti. Geçtiğimiz hafta telefon için belirlenen Avrupa fiyatlarının şu şekilde olduğu ortaya çıktı: 8 GB + 128 GB için 469,99 euro, 8 GB + 256 GB için 499,99 euro ve 12 GB + 256 GB için 549,99 euro.

Tekrar üzerinden geçmek adına telefon gücünü kesin olarak Snapdragon 778G+ işlemciden alıyor. 6,55 inç boyutunda ekran taşıyan Phone (1), daha önce verilen resmi bilgilere göre geri dönüştürülmüş alüminyum gövde üzerine kuruluyor ve 45W hızlı şarj sunuyor. Bünyesinde 4.500 mAh pil ve 50 megapiksel + 16 megapiksel kameraları barındıran Nothing Phone (1) akıllı telefon modeli, Nothing OS üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın Android 12 temelli arayüz yapısı olan Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla telefon özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak. Model resmi olarak Türkiye’de satılmayacak, hatta ilginç şekilde ilk aşamada ABD’de de elde edilemeyecek.

Nothing Phone (1) yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi