reklamı kapat

POPÜLER

POCO C40

Türkiye’de üretilen ilk POCO akıllı telefon POCO C40 için resmi satış da başlıyor

Xiaomi alt markası POCO, ürün gamına yakın zaman önce eklediği POCO C40 modelini Türkiye’de resmi olarak satmaya hazır.

Geçtiğimiz ay büyük bir satışa kanalında 4 GB RAM + 64 GB depolama için 4.399 TL fiyat etiketiyle elde edilebilir hale gelen C40 için bugün Xiaomi Türkiye’de resmi açıklama geldi. “Türkiye’de üretilen ilk POCO akıllı telefon olan POCO C40 raflarda yerini alıyor.” başlıklı açıklamada şunlara yer verildi: “C40; uygun fiyatı, kalitesi ve performansıyla giriş seviyesi segmentinin zirvesine yerleşecek. Yerli üretim POCO C40’ın 3GB+32GB varyasyonu 4.199 TL’den ve 4GB+64GB’ı da 4.499 TL’den satışa sunulacak.”C40 ile akıllı telefonları yeni başlayanlar için daha erişilebilir ve sezgisel hale getirmeyi amaçladıklarını belirten POCO Global Ürün Pazarlama Yöneticisi Angus NG, cihaz hakkında “C40 ile giriş segmentinde en iyi seçenek olmayı hedefliyoruz. Tüketici seçimlerini kolaylaştıran seçenekleri genişletirken rakipsiz fiyat ve eğlence deneyimi sunuyoruz” dedi.

Üzerinden geçmek adına artık eskisi kadar çok görmediğimiz bir adım atan ve telefonun parmak izi sensörünü arkaya konumlandıran Xiaomi, cihazı teknik olarak 6,7 inç HD+ 60 Hz IPS LCD ekran üzerine kuruyor. JLQ JR510 adı verilen bir işlemci taşıyan ve bu işlemciyi kullanan ilk model olan telefon, 6.000 mAh pilini maksimum 18W güçte (Kutudan 10W çıkıyor) şarj edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamera tarafına geçtiğimiz zaman önde 5 megapiksellik basit bir selfie kamerası karşımıza çıkarken, arkada ise 13 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya geliyor. 5G desteği olmayan, 3.5mm kulaklık girişini ise geride bırakmayan C40, yurt dışında yaklaşık olarak 150 dolarlık bir fiyatla raflara çıkarılmıştı.

POCO C40 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle