reklamı kapat

POPÜLER

POCO C40

Türkiye montajlı ilk POCO modeli POCO C40 için resmi satış başladı

Xiaomi alt markası POCO, geçtiğimiz günlerde bilgisi verilen adımı attı ve POCO C40 modelini Türkiye’de resmi olarak satmaya başladı.

POCO C40 için geçtiğimiz günlerde Xiaomi Türkiye’den şu resmî açıklama geldi: “C40; uygun fiyatı, kalitesi ve performansıyla giriş seviyesi segmentinin zirvesine yerleşecek. Yerli üretim POCO C40’ın 3GB+32GB varyasyonu 4.199 TL’den ve 4GB+64GB’ı da 4.499 TL’den satışa sunulacak.” Bu konuda sözü verilen ilk adım atıldı ve temel ihtiyaçlara odaklanan telefon Xiaomi Türkiye’nin resmî sitesine eklendi. Direkt olarak buradan elde edilebilen telefonun şimdilik sadece 4GB+64GB sürümü satılıyor. Üç farklı rengi olan telefonun kısa süre içerisinde 3GB+32GB sürümüyle de resmi kanala eklenmesini bekliyoruz.

POCO C40 ile akıllı telefonları yeni başlayanlar için daha erişilebilir ve sezgisel hale getirmeyi amaçladıklarını belirten POCO Global Ürün Pazarlama Yöneticisi Angus NG, cihaz hakkında “C40 ile giriş segmentinde en iyi seçenek olmayı hedefliyoruz. Tüketici seçimlerini kolaylaştıran seçenekleri genişletirken rakipsiz fiyat ve eğlence deneyimi sunuyoruz” dedi.

Üzerinden geçmek adına artık eskisi kadar çok görmediğimiz bir adım atan ve telefonun parmak izi sensörünü arkaya konumlandıran Xiaomi, cihazı teknik olarak 6,7 inç HD+ 60 Hz IPS LCD ekran üzerine kuruyor. JLQ JR510 adı verilen bir işlemci taşıyan ve bu işlemciyi kullanan ilk model olan telefon, 6.000 mAh pilini maksimum 18W güçte (Kutudan 10W çıkıyor) şarj edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamera tarafına geçtiğimiz zaman önde 5 megapiksellik basit bir selfie kamerası karşımıza çıkarken, arkada ise 13 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya geliyor. 5G desteği olmayan, 3.5mm kulaklık girişini ise geride bırakmayan C40, yurt dışında yaklaşık olarak 150 dolarlık bir fiyatla raflara çıkarılmıştı.

POCO C40 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle