reklamı kapat

POPÜLER

Nothing

İlk Nothing marka akıllı telefon modeli ile çok yakında tanışabiliriz

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinin geleceğine yönelik önemli bir gösterim yapılacak. Burada ilk telefon için tarih de gelecek.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren şirketi Nothing, ilk donanım ürünü Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık ile çok fazla olumlu yorum aldı. Aynı zamanda beklentileri aşan çok yüksek satış rakamlarına da ulaşıldı. Buradan aldığı desteği devam ettirmek isteyen firma, bildiğimiz kadarıyla şu an beş farklı yeni ürün geliştiriyor. Bunların ne olduğu henüz bilinmiyor ancak firma 23 Mart tarihinde bir etkinlik yapacak. Bu etkinlikte firmanın ilk Android telefonu ve diğer olası ürünleri için yol haritası ve yüksek ihtimalle yaklaşık tarihler verilecek. Hatta bu etkinlikte ilk telefon modeli gerçek olarak da gösterilebilir.

Mobil işlemci devi Qualcomm ile geçtiğimiz yıl ortaklık kuran ve aynı zamanda 50 milyon dolarlık bir yatırım alan firma, ilk telefon modeli ile en son bir sızdırılan fotoğraf ile gündeme gelmişti. Evan Blass tarafından sızdırılan aşağıdaki fotoğrafta Carl Pei ilk Nothing marka telefonu Qualcomm CEO’su Cristiano Amon‘a gösteriyor.

Carl Pei geçtiğimiz yıl Nothing merkezli bir açıklama ile de çok ses getirmişti. Pei, pandemi nedeniyle yaşanan zorluklar yetmiyormuş gibi büyük bir rakibin kendilerini hedef aldığını da aktarmıştı. Söylendiği kadarıyla büyük bir şirket, Nothing’in kulaklığını üretmek için gereken kilit parçalara erişimini engellemeye çalışmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Carl Pei bu konuda net bir isim vermemiş ancak yaşanan durum çok da büyük bir sürpriz olmamıştı. Çünkü Nothing halen oldukça ufak ve yeni kurulmuş bir şirket. Pandemi döneminde daha büyük ve parası olan firmalar kesenin ağzını fazlasıyla açtı, bu sayede de rakiplerden daha fazla parça almaya çalıştı. Tedarikçi birçok firma da paraya öncelik vererek devlerin parçalarını öne çıkardı, ufakları ise direkt olarak geriye itti.

Nothing akıllı telefon

Nothing yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi