reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod AirPods

Orijinal HomePod emekli oldu, yeni HomePod yolda

Apple, pazarda çıkardığı ilk akıllı hoparlör modeli olan HomePod için yolun sonunun kısa süre önce getirdi. Ancak firma alanı boş bırakmayacak.

Türkiye pazarına resmi olarak getirilmeyen orijinal HomePod, geçtiğimiz yıl 350 dolardan 299 dolara indirilmesine rağmen öne çıkmamış ve artık çok satmadığı için de geçtiğimiz hafta emekliye ayrılmıştı. Şu an sadece daha fazla kişiye ulaşmak adına 99 dolarlıkHomePod Mini” modelinin satışına devam eden Apple, sağlam kaynaklara göre yeni bir HomePod daha geliştiriyor. Bu HomePod’un üzerinde diğerlerinden farklı olarak bir ekran ile kamera olacağı aktarılıyor. Geliştirme aşamasına giren bu modelde temel olarak iPad ile HomePod’u bir potada eritecek teknoloji devi, bu konuda Lenovo ve Google imzalı ekranlı akıllı hoparlör modellerine rakip olacak. Bu alanda daha fazla talep olduğunu gördüğü düşünülen Apple, bu yeni HomePod’u ne zaman tanıtacak henüz bilmiyoruz. Ancak modelin bu yıl sonunda gelme ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, HomePod yanında iMac Pro’yu da emekliye ayırdı

Apple, profesyonellere hitap eden hepsi bir arada bilgisayar modeli iMac Pro için satışı net olarak durdurdu. Geçtiğimiz günlerde bunun ilk sinyali verilmiş ve Apple’ın Türkiye sitesinden yeni bir iMac Pro satın alınmasına izin verilmiyordu. Firma resmi sayfaya “iMac Pro satın alın. Stoklar tükenene kadar geçerlidir.” ibaresini koymuştu ancak 57 bin TL’lik modelin (Artık sadece tek bir seçenek var) satışını yapmıyordu. Geçtiğimiz hafta ise model direkt olarak resmi siteden kaldırıldı. Bunun arkasında da Apple Silikon’lu yeni nesil iMac’ler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın