reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod Mini
HomePod mini
Apple HomePod Mini
HomePod Mini

HomePod Mini

HomePod Mini

HomePod Mini

Apple HomePod Mini tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

Apple‘ın ilk akıllı hoparlörü HomePod, iPhone 12 etkinliği kapsamında HomePod Mini isimli bir kardeşe kavuştu. İşte modelden tüm detaylar;

Teknoloji devi Apple, iPhone 12 etkinliğinde uzun zamandır gündemde olan HomePod Mini ile ses getirmeyi de başardı. Hali hazırda uzun süredir satışta olan 300 dolarlık HomePod’un tam olarak ufaltılmış bir versiyonu olan ve çok daha fazla eve giriş yapacak bir seçenek oluşturan akıllı hoparlör, yerleşik mikrofonları ile dijital asistan Siri temelinde görev yapıyor. Merkezinde gücünü aldığı Apple S5 işlemci yer alan HomePod Mini, görebileceğiniz üzere silindirik gövde yapısıyla geliyor ve iki farklı renk seçeneğiyle genel olarak şık görünüyor. Birden fazla hoparlör ile üst seviyede 360 derece ses verebilen model, yerleşik mikrofonlarıyla ortama göre en iyi sesi ayarlayabiliyor. Hatta Apple bu boyutta en iyi sesi sunduklarını aktarıyor. Birden fazla Mini ile stereo kurulum oluşturulmasına imkan tanıyan ürün, iPhone’lar ile etkili bir bağlantı sunuyor. U1 çipe sahip iPhone’ları cihazın yanına yaklaştırmak ile özel kontrol menüsü açılıyor. Bu sayede çok daha iyi bir kontrol altyapısı elde ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dışı abisi gibi örgülü tasarımda olan akıllı hoparlör, üst kısmında renkli ve dokunmatik bir yüzey taşıyor. Burada “+” ve “-” bölümleri ile hızlı şekilde ses artırıp azaltılabiliyor. Siri üzerinden gerçekten çok gelişmiş özellikler sunan ve evdeki kişilerin sesini tanıyabilen Mini, “computational audio” altyapısı ile sesi birçok kalemde optimize hale getirebiliyor. Burada çok detaylı analizler saniyeler içerisinde yapılabiliyor. Intercom özelliğiyle bir HomePod’dan diğerine ses aktarım özelliği getiren Apple, süreci diğer Apple cihazlarıyla da genişletiyor. Bu sayede telefondan HomePod’a sesli mesaj da atılabiliyor.

HomePod Mini’nin 99 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatı bulunuyor. Peki Mini Türkiye’de satılacak mı? Bunun cevabı maalesef şimdilik hayır gibi görünüyor. Modelin yurt dışı satışı 16 Kasım tarihinde başlıyor.

“HomePod mini müşterilerin bir akıllı hoparlörden isteyeceği her şeyi sunuyor; müzik dinlemek için muhteşem bir ses kalitesi, evdeki herkese kişisel bir deneyim sunan birinci sınıf akıllı yardımcı ve her Apple ürünü gibi HomePod mini de gizlilik ve güvenlik gözetilerek tasarlandı,” diyen Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers şöyle devam ediyor: “HomePod mini, bir Apple aygıtı olan herkes için mükemmel akıllı hoparlördür.

Müzik dinlemek, gelen aramaları yanıtlamak veya kişiselleştirilmiş dinleme önerileri sağlamak için iPhone ile mükemmel şekilde çalışıyor. Apple TV’nin sesini bir üst seviyeye taşıyor, Mac’teki müziklerinizi dinlemenizi sağlıyor ve bir çok farklı özellik daha sunuyor. Böyle küçük bir hoparlörde çok fazla Apple inovasyonu var. Üstelik hesaplı bir fiyata.”

HomePod Mini ilginç dururken, orijinal Apple HomePod da halen resmi olarak Türkiye’de satılmıyor

Aşağıda da görebileceğiniz silindirik bir gövde yapısı olan cihaz, gücünü Apple’ın kendi geliştirdiği A8 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4-inç’lik yine şirketin kendi tasarımı subwoofer yer alan hoparlör, özellikle ses performansı konusunda çok iddialı bir seçenek konumunda.

Bünyesinde yer alan 6 adet mikrofon ile dinlediğiniz müziği ortama uyumlu hale getiren cihaz, elbette dijital asistan Siri erişimine de sahip. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilen ürün, aslında göründüğünden çok daha ufak bir gövde üzerine kuruluyor.

İlgili Video

İlk sürüm HomePod’un tanıtımı