reklamı kapat

POPÜLER

Screenshot

Screenshot

Apple Türkiye, HomePod ve HomePod mini sevkiyatlarına başladı

Apple geçtiğimiz hafta gerçekten büyük bir sürpriz yapmış, HomePod ve HomePod mini modelleri Türkiye’de resmi olarak satışa çıkmıştı.

HomePod, iki farklı renk seçeneğiyle burada 11.999 TL’ye, kardeşi HomePod mini ise beş farklı renk seçeneğiyle burada 3.999 TL’ye satışa sunuldu. Tanıtımlarının üstünden çok ama çok uzun zaman geçen ürünlerin Türkiye’ye gelmesi gerçekten sürpriz oldu, Apple’ın bu ürünleri Türkiye’ye neden getirmediği hep büyük bir merak konusu olmuştu. Ürünlerden alanlara 6 aylık Apple Müzik aboneliği veren Apple, teslimatlara ise daha önce de söylendiği üzere 10 Mayıs itibarıyla başladı. Bu arada Apple bünyesinde ekran yer alan yeni HomePod modelini önümüzdeki yıl içerisinde karşımıza çıkarabilir. Apple analisti Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz aylarda bünyesinde ekran taşıyan HomePod modelinin 2024’ün ilk yarısında resmi olarak lanse edilebileceğini söylemişti. Mark Gurman ise ürünün en erken 2025 yılında lanse edileceğini aktarmıştı. Çok uzun zamandır gündemde olan bu ürün, geçtiğimiz hafta yine gündeme geldi çünkü sayfanın altındaki paylaşım ile beraber yeni bir parça sızıntısı daha yapıldı. Hoparlör bundan önce ise yukarıda görebileceğiniz ilk fotoğraf sızıntısı (Prototip versiyon) ile dikkat çekmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal modelden tasarımsal açıdan sadece 7 inç boyutunda olduğu iddia edilen bir dokunmatik ekran ile ayrılacak HomePod, direkt olarak Tianma firması tarafından üretileceği aktarılan dokunmatik LCD ekranıyla daha yetenekli hale gelebilir ve etkileşim seviyesini ciddi şekilde artırabilir. Daha önce FaceTime için bir kamera taşıyacağı da iddia edilen ancak bu şu an için rafa kalkan cihaz, çok büyük ihtimalle Türkiye’yi ilk aşamada es geçebilir.

HomePod haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV