reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck için gizemli bir Avrupa adımı atılıyor

 - Güncelleme: 28 Nisan 2024 21:18

Tasarımı halen tartışmalı elektrikli pickup modeli Tesla Cybertruck için yapılan paylaşım ile öğrendiğimiz kadarıyla bir Avrupa adımı atılıyor.

Bu konu bugün Tesla tarafından paylaşılan aşağıdaki video ile gündeme geldi, bu video farklı kaynaklar tarafından farklı şekilde yorumlandı. Bazıları Tesla Cybertruck ile 30 Nisan tarihinde Avrupa’daki büyük şehirlerde bir fiziksel sergileme yapılacağını, bazıları ise firmanın 30 Nisan tarihinde bazı Avrupa merkezli duyurular yapacağını düşünüyor. Videonun sonundaki listeye İstanbul’u da ekleyen ancak Cybertruck’ı kesinlikle Türkiye’de satışa sunmayacak olan firma, modeliyle bundan önce kötü bir haberle gündeme gelmişti. Kaçıranlar için Tesla geçtiğimiz hafta tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu çünkü aracın gaz pedalında mekanik bir sorun bulunuyordu. İşte bu sorun nedeniyle geçtiğimiz günlerde 3.878 kadar Cybertruck geriye çağırıldı (ABD’de satılan tüm araçlar). National Highway Traffic Safety Administration tarafından yapılan geri çağırma kapsamında Cybertruck sahiplerinin Tesla servislerine gitmesi ve pedal değişimi yaptırması gerekiyor. Yaşanan sorun kısa süre önce direkt olarak burada izleyebileceğiniz bir TikTok videosuyla da gözler önüne serilmişti. Aktarıldığı kadarıyla aracın gaz pedalı üstündeki kısım sürüş sırasında yerinden çıkarak gazı yüzde 100 basılı şekilde bırakabiliyor. Buna gaz pedalının ön kısmındaki tasarım tercihi neden oluyor, öne doğru giden pedal olduğu yerde takılı kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı