reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Bir Tesla Cybertruck modeline gerçek altın kaplama uygulandı [Video]

Bir Tesla Cybertruck modeline gerçek altın kaplama uygulandı. Tasarımı halen tartışma yaratan model için ilginç çalışmalar gelmeye devam ediyor.

Şu an sadece ABD’de satılan Tesla Cybertruck, satışa çıktığından bu yana çok ilginç modifiye çalışmalarının merkezinde kaldı. Bu sefer ise akıllı telefonlar için yaptığı sağlamlık testleriyle tanınan JerryRigEverything YouTube kanalı ilginç bir proje gerçekleştirdi. Kanalın arkasındaki isim Zack Nelson, Gold Plating Services ile bir araya geldi ve Cybertruck’ı “elektrokaplama” tekniğini kullanarak gerçek altın ile kapladı. Bu süreci yukarıda izleyebileceğiniz videoda gözler önüne seren Nelson, aracın metal gövdesini tamamen kaplamak yaklaşık 60 bin dolar değerinde altın kullandı. Türkiye’de resmi olarak satılmayacak hatta yasalar gereği birçok Avrupa ülkesinde de elde edilemeyecek Cybertruck, şu an sadece ABD’de satılıyor ve son dönemde güzel haberler ile gündeme gelmiyor. Kaçıranlar için Tesla geçtiğimiz ay tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu çünkü aracın gaz pedalında mekanik bir sorun bulunuyordu. İşte bu sorun nedeniyle geçtiğimiz günlerde 3.878 kadar Cybertruck geriye çağırıldı (ABD’de satılan tüm araçlar).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

National Highway Traffic Safety Administration tarafından yapılan geri çağırma kapsamında Cybertruck sahiplerinin Tesla servislerine gitmesi ve pedal değişimi yaptırması gerekiyor. Yaşanan sorun kısa süre önce direkt olarak burada izleyebileceğiniz bir TikTok videosuyla da gözler önüne serilmişti. Aktarıldığı kadarıyla, aracın gaz pedalı üstündeki kısım sürüş sırasında yerinden çıkarak gazı yüzde 100 basılı şekilde bırakabiliyor. Buna gaz pedalının ön kısmındaki tasarım tercihi neden oluyor, öne doğru giden pedal olduğu yerde takılı kalıyor.

Tesla Cybertruck gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı

İLGİLİ HABERLER