reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mavic Air 2 drone

DJI Mavic Air 2 drone modelinden kilit teknik detaylar sızdırıldı

DJI Mavic Air’in yerini alacak DJI Mavic Air 2 drone modelinden kilit teknik detaylar sızdırıldı. Model birçok kalemde iddialı geliyor.

Resmi olarak çok uzun zaman önce tanıştığımız DJI Mavic Air, 27 Nisan tarihinde yerini DJI Mavic Air 2 drone modeline bırakıyor. İşte bu yeni hava aracı, büyük bir sürpriz oluşturmayan yukarıdaki tasarımla yolda bulunuyor. Yapılan sızıntıya göre Mavic Air 2, 4K çözünürlükte 60 fps video çekebilen 48 megapiksel çözünürlükte bir kamera üstüne kuruluyor. Bu kamerada üç eksende görüntü sabitleme yer alıyor. Tam dolu pille 34 dakika boyunca havada kalabileceği aktarılan drone, 8 km kontrol menziline sahip deniyor. Spor moduyla 68,4 km/s hıza çıkabileceği gelen bilgiler arasında olan Mavic Air 2, elbette akıllı uçuş modlarını bünyesinde barındırıyor ve gelişmiş kaza önleme sensörleriyle donatılmış durumda. Henüz fiyatı sızdırılmayan model, çok fazla heyecan yaratmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mavic Air 2 öncesinde ilk model neler sunuyordu?

799 dolarlık kompakt drone 4 km menzil içerisinde kontrol edilebiliyor. 12 megapiksel çözünürlükte 1/2.3 inç CMOS sensörlü bir 24mm F/2.8 kamera üzerine kurulan drone, 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebiliyor. Tam dolu pille 21 dakika boyunca havada kalan Air, görsel konumlandırma sistemiyle iç mekanda da kullanılabiliyor. Zamanında çok dikkat çeken drone, spor modunda saatte 68 km hıza çıkabiliyor. Çözünürlük 720P’ye çekildiği zamansa saniyede 120 kare video çekebilen ürün, bu sayede havada yavaş çekim dönemini herkesin ulaşabileceği seviyeye getiriyor.

İlgili Video