reklamı kapat

POPÜLER

Tüm ayrıcalıklarıyla, Apple Park Ziyaretçi Merkezi açıldı

Temmuz ayında yeni görselleri yayınlanan Apple Park, ilk kez ziyaretçiler için kapılarını araladı. Sadece buradaki mağazaya özel ürünlerden gelişmiş AR deneyimine kadar ziyaretçileri pek çok yenilik bekliyor.

Apple’ın yeni kampüsü Apple Park hatırlarsanız iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tanıtımına da ev sahipliği yapmıştı. Steve Jobs Theater’da gerçekleşen tanıtımın ardından, kampüsteki ürün deneyim alanında basın da Apple Park’ın bir kısmını görme şansına erişti. Ancak Apple Park şimdi içindeki özel mağazasını tüm ziyaretçilere açmış durumda. Ziyaretçi Merkezi (Visitor Center) olarak adlandırılan bu bölüm, Apple’ın benzersiz tasarım anlayışından besleniyor. Tamamen cam kaplı yapının çatısı karbon fiber malzemeden üretilmiş.

Apple Park Ziyaretçi Merkezi’ne özel ayrıcalıklar

Alanda yer alan ziyaretçi merkezi herhangi bir Apple mağazasından ayrılan çeşitli farklılıkları da barındırıyor. Bu ayrıcalıklardan ilk dikkat çekeni sadece bu mağazaya özel satılan ürünler. Apple tişörtlerinden tutun da bebekler için Apple logolu zıbınlara kadar uzanan bir liste mevcut. Bez çantalar ve şapkalar da alabileceğiniz merkezde aynı zamanda Caffè Macs de bulunuyor. Ziyaretçi Merkezi’nin menüsünden içeceğinizi sipariş verip, alanın sunduğu manzaranın keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Ziyaretçi Merkezi’nin etkileyici bir diğer alanı ise artırılmış gerçeklik teknolojisiyle desteklenen deneyim bölgesi. Bu alanda Apple Park’ın 3D modeli yer alıyor. Ziyaretçiler iPad’ler aracılığıyla parkı gezip, hangi bölgeleri neler sunuyor görüntüleyebiliyor. Tüm bunların dışında elbette hemen her Apple mağazasında bulabileceğiniz Apple ürünleri de yine Ziyaretçi Merkezi’nde satışta. Haberin üzerindeki galeriden Ziyaretçi Merkezi’ni görüntüleyebilir, daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.