reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park
Apple Park
Apple Park
Apple Park

Apple Park’ın son halini gösteren yeni video [İzle]

Apple‘ın Steve Jobs zamanında tasarlanan yeni merkezi Apple Park, artık hemen hemen bitirilmek üzere. Şirketin içinde çalışmaya başladığı fütüristik merkezin geldiği son nokta ise yayınlanan yeni videoda gözler önüne seriliyor.

Yeni video Apple Park inşaat sürecini başından beri takip eden Matthew Roberts’dan geliyor. Büyük merkezi drone ile görüntüleyen Roberts, “Spaceship” lakaplı merkezin bitmeye çok yakında olduğunu gösteriyor. Videoda ilk olarak geçtiğimiz gün halka açılan ziyaretçi merkezi karşımıza çıkıyor. Çevre düzenlenmesi tamamlanan karbon fiber çatılı yapı, konuklara Apple cihazlarını deneyimleme şansı veriyor. Çatısındaki tüm güneş panel yerleşimlerinin bittiği görülen merkez, ağaçlandırma konusunda da ciddi mesafe kat etmiş görünüyor. Daha şimdiden oldukça yeşil bir çalışma alanı kuran Apple, buna çok büyük önem veriyor. Parkın merkezinde yer alan göleti su ile doldurduğu da görülen şirket, dış yemek merkezini de tamamlamak üzere. Spor salonu çevresindeki arazi çalışmalarına devam edildiğini de gösteren video, girişteki güvenlik noktalarının da konumlandırıldığını karşımıza getiriyor.

Apple Park, şirketin geleceğini kuracağı merkez olacak

2,8 milyon metrekarelik bir alana kurulan uzay aracı tasarımlı merkez, bünyesinde 100 bin metrekarelik bir spor salonu barındırıyor. Çatısına yerleştirilen güneş enerjisi panelleri ile harcayacağı elektriğin çok büyük bir bölümünü kendisi üretecek ve 12 bin çalışana ev sahipliği yapacak olan Apple Park, aynı zamanda geniş camlarıyla da güneş ışıklarından maksimum oranda yararlanılmasına imkan tanıyacak. Bu büyük merkez bir değişik olmadıysa şirkete 7 milyar dolar maliyet çıkarmış durumda. Ancak bu para teknoloji devi için çok ama çok küçük bir miktar.

Video