reklamı kapat

POPÜLER

Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL

Klasik tasarım, modern altyapı; karşınızda yeni Leica CL

Fotoğraf sektörünün efsane isimlerinden Leica, 70’lerde efsane olmuş CL isimli fotoğraf makinesinin yenisini duyurdu. Yeni Leica CL ile klasik tasarım ve modern altyapı bir araya geliyor.

Leica TL2 modeline oldukça benzeyen yeni aynasız fotoğraf makinesi Leica CL, dediğimiz gibi daha klasik bir tasarım kullanıyor. Leica TL2 ile aynı 24 megapiksel APS-C sensör üzerine kurulan model, gücünü şirketin Maestro 2 görüntü işlemcisinden alıyor. L-mount lenslere destek veren fotoğraf makinesi, saniyede tam 10 fotoğraf seri çekim gerçekleştirebiliyor. ISO 50 bin seviyesine kadar çıkabilen ve 14 durak dinamik aralık sunabilen fotoğraf makinesi, 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebiliyor. Bünyesinde iki tane kontrol tekerliği yer alan ve temel bilgileri üst ekranında gösterebilen CL, yüksek çözünürlüklü bir elektronik vizöre de sahip. Buna ek olarak dokunmatik bir LCD ekranı bulunan aynasız, buton konusunda oldukça sade bir model. Kameranın arkasında sadece 3 adet buton ve bir adet dört yönlü kontrolcü yer alıyor.

Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL
Leica CL

Leica CL tasarımıyla fark yaratıyor

TL modeli ile daha modern bir tasarım kullanan Leica, CL ile bunu değiştiriyor ve bu oldukça mantıklı görünüyor. Sadık kullanıcıları bu tarz gövdelerle daha çok etkileme şansı bulunan firma, 70’lerden hayata döndürdüğü yeni CL ile iddialı görünüyor. Yine yeni tanıtılan Elmarit-TL 18mm F2.8 lens ile beraber elde edilebilen fotoğraf makinesi, gövde olarak 2.800 dolar fiyat etiketine sahip. Lens ile alınan paket ise 3.800 dolar seviyesinde.