reklamı kapat

POPÜLER

Leiac lens
Leica

Leica’dan yeni telefoto lensler: APO-Summicron-SL 75 mm ve 90mm F2

Leica, SL tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makinesi için yeni telefoto lenslerini tanıttı. APO-Summicron-SL 75 mm ve 90mm F2 ASPH lensler renk sapmalarını azaltmak için apokromatik bir tasarımla geliyor. Tek asferik elementin tercih edildiği lenslerin minimum odaklama mesafesi ise 0,5 ve 0,6 metre.

Leica’nın belirttiğine göre lenslerde Dual Synchro Drive adı verilen bir odaklama sistemi bulunuyor. Hemen hemen aynı boyuta ve ağırlığa sahip olan lenslerin toza ve neme karşı da dayanıklı olduğunu belirtelim. Diğer Leica lensler ve fotoğraf makinelerinde olduğu gibi Almanya’da üretilen telefoto lenslerin hızlı ve sessiz odaklama yaptığı belirtiliyor. Bokeh çekimlerinde de başarılı bir performans sergileyen lensler özellikle portre çekimlerinden hoşlananlar için biçilmiş kaftan. Önümüzdeki ay yurt dışında satışa sunulması beklenen lenslerin satış fiyatları henüz açıklanmasa da yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Leica CL’nin Türkiye fiyatı kısa bir süre önce belli olmuştu

70’lerde efsane olmuş CL isimli fotoğraf makinesinin yeni versiyonu olma özelliğini taşıyan yeni Leica CL’nin Türkiye’deki satış fiyatı kısa bir süre önce açıklanmıştı. Fotoğraf makinesinin Türkiye’deki fiyatı 11.950 TL olarak açıklanmıştı. Bu fiyatın makinenin sadece gövde fiyatı olduğunu söyleyelim. CL ile birlikte 18-56 F/3.5-F/5.6 lensi satın almak isterseniz 7.400 TL‘yi, 35 mm F/1.4 lensi almak isterseniz 11.690 TL‘yi, 23 mm F/2.0 lensi almak isterseniz 8.210 TL‘yi, 55-135 mm lensi almak isterseniz 8.380 TL‘yi gözden çıkarmanız gerekiyor.