reklamı kapat

POPÜLER

Leica’nın yeni harikası: M Monochrom “Stealth Edition” [Video]

Leica’ın fotoğraf tutkunlarına yeni bir armağanı var. Leica, yalnızca siyah beyaz fotoğraflar çekebilen fotoğraf makinesi M Monochrom’un özel bir versiyonunu tanıttı.

Mat siyah kaplamasıyla dikkat çeken makinede siyah renkte inek derisi kullanılıyor. Karanlıkta parlayan gravürlere de sahip olan makine, mevcut modelden daha sade bir tasarım felsefesine sahip. M Monochrom Stealth Edition adını taşıyan makineden dünya genelinde sadece 125 adet üretilecek. Summicron-M 35 mm F2 ASPH lensle birlikte gelen rangefinder stili makinede 18 megapiksel tam kare sensör bulunuyor. ISO hassasiyeti maksimumda 10.000’e kadar artırılabilen makinenin arka kısmında 230 bin nokta 2,5 inç sabit ekran yer alıyor. Maksimum enstantane hızı 1/4.000 saniye olan makinenin minimum deklanşör hızı 32 saniye. Makinede dahili flaş yer almasa da M Monochrome’un özel versiyonuna Hot shoe yuvası üzerinden harici flaş takılabiliyor. Pil dahil 600 gram ağırlığındaki makinenin video kaydına destek vermediğini belirtelim.

Leica M Monochrom’un özel versiyonunun fiyatı ne olacak?

Leica’nın aktardığı bilgiye göre Leica M Monochrome Stealth Edition, 20 Mart’ta 15,750 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Video