reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın 5 milyar dolarlık yeni üssünden şaşırtan detaylar

Şimdiye kadar drone’larla çekilen görüntüleri sayesinde büyük ilgi gören Apple Park sonunda kullanıma açıldı. Çalışanlar taşınma sürecine başlarken, Steve Jobs Theater’ın inşa çalışmaları devam ediyor. Apple’ın önemli etkinlikler için kullanmayı planladığı bu bölümün dış görünüş olarak MacBook Air‘a benzetildiği ortaya çıktı.

Daha önce paylaşılan bilgiler sayesinde biliyoruz ki Apple Park firmanın yeni üssü olmaya hazırlanıyor. 12 binden fazla personele ev sahipliği yapacak olan bu merkez nisan ayıyla birlikte neredeyse tamamlandı. Böylece Apple çalışanları için taşınma süreci de başlamış oldu. Bir dönem Campus 2 ismiyle anılan ve yenilenebilir enerji ile çalışan bu yeni çalışma merkezi 5 milyar dolara mal oldu. Bu süreçte Apple Park’a dair enteresan bir bilgi gün yüzüne çıktı.

2006’dan beri çalışmaların yürütüldüğü Apple Park firmanın kurucusu olan Steve Jobs’u unutmuyor. Onun anısı Steve Jobs Theater ile yaşatılıyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre halen çalışmaların devam ettiği bu alanın dışarıdan MacBook Air‘ı andırması amaçlanıyor. Mimarların özel çaba harcadığı bu bina cam duvarlardan oluşuyor. Bu sebeple kabloların saklanması için ekstra çaba harcandığı dile getiriliyor. Apple’ın bu çabası da firmanın tasarımda en ufak detaylara verdiği önemi bir kez daha ortaya koyuyor.