reklamı kapat

POPÜLER

LG’den tamamen çerçevesiz ekranlı telefon patenti

Çerçevesiz ekranlı telefonlar yaygınlaşmaya devam ediyor ve üreticiler akıllı telefonlarını çerçevesiz yapmak için adeta birbiriyle yarışıyor. LG de aldığı yeni patent ile gelecekte üreteceği telefonların  çerçevesiz ekranlı olabileceğine işaret ediyor.

Bilindiği üzere LG’nin V serisi telefonlarında çift ekran bulunuyor. Ana ekranın hemen üst kısmında yer alan ikinci küçük ekranda bazı bilgiler görüntülenebiliyor ve ayrıca uygulama kısayolları da buraya koyulabiliyor. En son piyasaya sürülen LG V20’de çerçevesiz ekran bulunmadığından iki ekran birbirinden keskin bir şekilde ayrılıyordu. Bu da estetik açıdan telefonun daha iyi görünmesinin önüne geçiyordu. LG’nin aldığı çerçevesiz ekranlı telefon patentine bakılırsa LG V30 ile birlikte bu durum tarihe karışacak. Patentte görülen telefonun alt kısmındaki küçük bir çerçeve alanı dışında neredeyse hiç çerçevenin bulunmadığını söylemek mümkün.

Ön kamera üst kısımda tam ortada kendisine yer buluyor. İkinci ekran için özel bir yer ayrılmayan telefonda bu ikinci ekran ön kameranın sağ ve sol kısmında yer alıyor. Patentte bu kısımda mesajlaşma, ana menü, telefon ve müzik dinleme butonlarının yer aldığı görülüyor. Fakat bildirimlerin ve saat ile tarih gibi bilgilerin bu kısımda görünmesinin önünde herhangi bir engel bulunmuyor. LG gerçekten de bu tasarımı kullanacak mı yoksa söz konusu model bir patent olarak mı kalacak bunu zaman gösterecek.

YORUMLAR