reklamı kapat

POPÜLER

LG G7’nin çıkış tarihi sızdı

LG G6 ile neredeyse çerçevesiz ekranlı telefonlar arasına katılan LG’nin gelecek yıl nasıl bir cihazla geleceği şimdiden merak konusu haline gelmiş durumda. Henüz yeni telefonların özellikleri hakkında net bilgiler bulunmasa da LG G7 ve LG V30’un çıkış tarihi gün yüzüne çıktı.

Belirtilenlere göre LG’nin yeni telefonları beklenenden daha erken piyasaya sürülecek. Böylece Samsung’un ve özellikle de Apple’ın amiral gemisi modellerinin öncesinde piyasaya sürülecek bir modelle birlikte LG’nin pazardan daha büyük bir pay kapmak istediği ifade ediliyor. Bu doğrultuda LG V30’un Ağustos ayında, LG V20’ye göre bir ay daha erken raflardaki yerini alması bekleniyor. LG G7’nin çıkış takviminin ise tam 2 ay geriye alındığı ileri sürülüyor. Böylece LG G7’nin 2018’in ocak ayında satışa sunulacağı ileri sürülüyor.

Daha önce LG G6’da benzer bir strateji izleyen LG, bu stratejinin faydasını görmüştü. Şimdi ise bu işi daha da ileri götürerek neler yapabileceğini test edeceğe benziyor.  Galaxy S8’in öncesinde LG G6’yı piyasaya süren LG G6’nın yalnızca 2 gün içerisinde 300 bin adet satışa ulaştığını düşünürsek bunun çok mantıklı bir strateji olduğunu söylemek gerek. LG G7 ve LG V30’la ilgili detayların önümüzdeki aylarda ortaya çıkması bekleniyor.