reklamı kapat

POPÜLER

LG V30, teknik özellikleriyle LG G6’yı gölgede bırakmaya niyetli

Şu sıralar gözler LG’nin yeni amiral gemisi modeli LG G6’ya çevrilmiş durumda ancak LG V30’ın sızan teknik detayları, LG G6’yı daha çıkmadan ikinci sıraya itilebileceğini gösteriyor.

LG G6’nın Qualcomm Snapdragon 821 ile geleceği uzun süredir biliniyor. Qualcomm Snapdragon 835 trenini kaçıran cihaz, bu nedenle Samsung’la rekabette bir adım geride durmak zorunda kalacağa benziyor. Fakat görünüşe bakılırsa LG V30 ile birlikte rekabette vites yükseltecek olan LG, teknik özellikler bakımından üst seviyede olması beklenen bu cihazla istediği başarıyı elde etmesi işten bile değil.

İddialara göre LG G6’da bulunmayan Snapdragon 835, LG V30’a güç verecek olan işlemci olacak. 6 GB RAM ile uygulama açılışlarında ve genel sistem performansında üst seviye bir performans sergilemesi beklenen telefonun arka tarafında çift kameranın yer alacağı belirtiliyor. V20’ye göre ses performansı konusunda iyileştirmeler yaşaması beklenen cihazın ses performansının LG G6 ile benzer bir düzeyde olması bekleniyor. Ayrıca telefonun birçok “gizemli” özelliğe sahip olacağı belirtiliyor ancak daha fazla detay henüz bulunmuyor. Telefonu kalınlaştırdığı için cihazda çift ekran bulunmayacağı ve bunun yerine farklı bir özelliğine geleceği düşünülüyor. Yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulması beklenen telefonun net çıkış tarihi ve fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.