reklamı kapat

POPÜLER

LG V30’un duyuru tarihi belli oldu

LG G6 ile genel anlamda iyi tepkiler alan LG’nin bir sonraki telefonu için geri sayım başladı. Hem teknik özellikleri hem de tasarım açısından LG G6’dan daha gelişmiş özellikler sunması beklenen LG V30’un duyuru tarihi gün yüzüne çıktı. Görünüşe bakılırsa yeni telefonu merakla bekleyenlerin çok kısa bir süre daha beklemesi yeterli olacak. 

Teknolojik cihazlarla ilgili bilgiler sızdırmasıyla tanınan Evan Blass, yani evleaks’in Twitter üzerinden paylaştığı bilgiye göre  LG V30, Berlin’de 31 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılacak. Bu tarih IFA 2017 fuarının hemen öncesine denk geliyor. LG V20’nin geçen yıl 6 Eylül tarihinde tanıtıldığını göz önünde bulundurduğumuzda LG V30 neredeyse tam bir sene sonrasında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Gönderilen davette cihazla ilgili çok fazla bir detaya yer verilmiyor. Tarih, saat ve mekan bilgilerinin dışında cihazın ekranında dev bir “V” harfi göze çarpıyor. Fakat tanıtım görselinin herhangi bir yerinde V30 ibaresine yer verilmiyor. Öte yandan LG’nin V30 dışında herhangi bir isimlendirmeye gitmesi düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

LG V10 ve V20’nin aksine LG V30’da ikinci ekranın bulunmayacağı söyleniyor. Zaten tanıtım görselinde de böyle bir ekrana vurgu yapılmaması bu iddiayı neredeyse doğruluyor. Bunun yerine cihazda 6 inçlik devasa bir ekranın yer alacağı belirtiliyor. Çift kamerayla geleceği söylenen cihazda USB-C ve kulaklık girişlerinin bulunacağı da söylenenler arasında yer alıyor. Tüm detayları öğrenebilmemiz içinse etkinlik tarihini beklememiz gerekecek.