reklamı kapat

POPÜLER

LG V30’un en detaylı çizimleri yayınlandı [Video]

LG’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu LG V30’la ilgili daha önce birkaç bilgi ortaya çıkmış fakat tasarımının nasıl olacağı bir türlü detaylanmamıştı. Özellikle ikinci ekranın olup olmayacağı ve olacaksa nerede konumlanacağı gibi sorular cevabını bulamadı. Yayınlanan çizimlerde LG V30’un nasıl görüneceğiyle ilgili detaylı bilgi sahibi olabiliyoruz.

Advertisement

Başlarda LG V30’un çift ekran bulundurmaya devam edeceği söyleniyordu. Telefonun altı kısmından kayan bir kapak aracılığıyla ikinci ekrana ulaşılacağı ileri sürülmüştü. Daha sonrasında ise çift ekranın tamamen LG V30’dan kaldırılabileceği iddia edilmişti. Yayınlanan çizim ikinci iddianın gerçekleşeceğine işaret ediyor. Yekpare bir tasarıma sahip olan cihazda kaydırılabilir bir ekrana rastlanmıyor. Tıpkı LG G6 gibi çerçevelerin olabildiğince daraltıldığı tasarımda ikinci bir ekran bulunmuyor. Ayrıca ön tarafta herhangi bir fiziksel tuş da yer almıyor. 6 inçlik ekrana sahip olan telefonun ekran oranının ise 18:9 olduğu belirtiliyor.

Arka tarafa geçildiğinde çift kamera bizleri karşılıyor. Çift kamera sisteminde telefoto lens yerine geniş açılı lensin kullanılacağı düşünülüyor. Çift kameranın hemen altında ise parmak izi okuyucu bulunuyor. LG’nin parmak izini ekrana entegre etme veya parmak izini kaldırarak farklı bir sisteme geçme niyeti yok gibi görünüyor.

Bilindiği üzere LG G6’da kablosuz şarj özelliği mevcuttu ancak bu özellik yalnızca belirli bölgelerde satılan telefonlarda bulunuyordu. LG V30’un ise bütün versiyonlarında bu özelliğe yer verileceği söyleniyor. LG V30’un 31 Ağustos tarihinde tanıtılması bekleniyor.