reklamı kapat

POPÜLER

LG V30+ Alpha

LG’nin MWC 2018’de sürpriz yapacağı yeni akıllı telefonu “V30+ Alpha” ortaya çıktı

LG son haftalarda gelecek akıllı telefonları ile gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde beklenen amiral gemisi G7 için her şeye yeniden başladığını duyduğumuz şirket, şimdi de V30+ Alpha ile karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan LG başkan yardımcısı Jo Seong-jin, bundan sonra sadece ihtiyaç olduğunda yeni bir telefon çıkartacaklarını söylemişti. Bunun hemen ardından G7’yi çizim tahtasına geri gönderen şirket, bugün V30+ Alpha modeliyle gündemde yer edindi. Korea Herald’ın haberine göre bu yeni model, MWC 2018’de resmi olarak lanse edilecek. Peki bu modelin geçtiğimiz gün Türkiye fiyatı belli olan V30+’dan ne farkı olacak? Söylendiği kadarıyla V30+ Alpha gelişmiş Google Assistant özellikleriyle satışa sunulacak. Bu konuda Google ile çalıştığı söylenen şirket, çok daha akıllı bir V30+ ile kullanıcıları kendisine çekmeye çalışacak gibi duruyor. Ancak Google Assistant hali hazırda birçok telefonda yer aldığı için mutlaka farklı bir şeylerin sunulması gerekiyor.

LG G7, MWC 2018’de yok

Şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonu büyük ihtimalle gücünü Snapdragon 835 ya da Snapdragon 845‘den alacak. Quick Charge 4.0 teknolojisiyle hızlı şarj edilebilecek akıllı telefon, söylendiği kadarıyla “iris tarama” desteğine de sahip olacak. 6 GB RAM ile donatılabileceği gelen bilgiler arasında yer alan merakla beklenen cihaz, zorlu amiral gemisi yarışında öne çıkmaya çalışacak. Son detaylar doğrultusunda ancak nisan ayında lanse edilebileceği söylenen telefonun, satışa çıkmasının ise çok uzun sürebileceği belirtiliyor. Şirketi akıllı telefon pazarında daha da zor bir dönem bekliyor.