reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’nin mobil tarafta başladığı büyük dönüşümün arkasında ne var?

Güney Kore merkezli teknoloji firmalarından LG, hatırlarsınız CES 2018 kapsamında mobil departmanda büyük değişiklikler yapılacağını açıklamıştı. Peki firmayı bu köklü değişikliğe iten neden ne? İşte cevabı;

CES 2018‘de LG G7 hakkındaki sorular yanıtlayan şirketin başkan yardımcısı Jo Seong-jin, bundan sonra sadece ihtiyaç olduğunda yeni bir telefon çıkartacaklarını söylemişti. Rakipler çıkarttı diye biz de yeni akıllı telefon çıkartmayacağız diyen Seong-jin, mevcut modelleri daha uzun süre satışta tutmak istediklerini de açıkladı. İşte bu değişikliğin arkasında maddi konular yer alıyor. Bugün yayınlanan rapora göre 2017 toplamında 55.4 milyar dolar gelir ve 2.2 milyar dolar kar elde eden şirket, son çeyrek verilerine baktığımız zaman ise mobil tarafta yine zarar etmiş görünüyor. Zarar etmeyi artık düzenli hale getiren mobil departman, geride bıraktığımız üç ayda 192 milyon doları eritmiş durumda. Bu zarar seviyesi yine de 331 milyon dolar zarar edilen 2017 üçüncü çeyreğe oranla biraz iyileşme gösteriyor. Bunun arkasında ise satışları güzel giden V30 ile Google için üretilen Pixel 2 XL‘ın olduğu belirtiliyor.

LG

LG mobil dünyada öne çıkamıyor

Yenilikçi modelleri olmasına rağmen şirket bu alanda öne çıkamıyor. Elbette bu zararı da kabul etmeyen firma, durumu düzeltmek için beklenen amiral gemisi G7’yi dahi baştan tasarlıyor. CES 2018’den hemen sonra çizim tahtasına geri dönen telefon, MWC 2018‘i de kaçıracak gibi görünüyor. Rekabetin çok yüksek olduğu akıllı telefon pazarında henüz çıkmayacak olan isim, bakalım yeni stratejiden başarıya ulaşabilecek mi?